Sice bych se měla zabývat bakalářkou a zevrubnou přípravou na zkoušku z politický filozofie, ale události posledních dní mi docela hnuly žlučí. A včera přetekl pomyslný pohár mé svaté trpělivosti.

„Víš, občas si fajn, ale celkově máš příšernou povahu.“

Tak by se jednou větou dal shrnout můj rozhovor s jedním spolužákem, kterej si myslí už od prváku, že ho nemám ráda, protože jsem na něj zlá. Chlape, kdybych na tebe byla zlá, tak to poznáš podle slz, který ti potečou po tváři. Jsem prostě rypna, ale nikdy bych neřekla, že překračuju nějak výrazněji meze slušnosti. A naopak si o to víc vážím lidí, kteří místo aby začali bulet, tak kopnou nazpátek. Tímhle způsobem se z davu rekrutovali někteří z okruhu mých nejbližších kamarádů.

Dalším důvodem týhle mojí verbální onanie (= pro citlivé duše, tenhle pojem se vyskytuje i v knížce Adama Swifta o politické filozofii, kterou by si měli přečíst všichni náctiletí social justice blogeři) je 9gag, kam si chodím pro svojí pravidelnou dávku obrázků se zvířátkama. Mezi mýma oblíbenýma postama o zvířecím potěru se občas najde dost nepodařené meme o bratrech ve „friendzonu“ kteří jsou tkzv. hodní kluci a se kterýma ta štětka jako dost cvičí. A dlouhodobým pozorováním jsem zjistila, že v současné době znamená pojem „hodný kluk“ úplně něco jiného, než za dob mého mládí. Zde předkládám výsledky svého výzkumu:

Hodný kluk je v podstatě nesebevědomý tvor, který místo, aby udělal něco pro získání svého idolu, raději brečí na 9gagu a snaží si připadat líp díky tomu, že shazuje holku, která mnohdy ani netuší, že je do ní zamilovanej.

Horší jsou ti „hodní kluci“ kteří se nechají přetransformovat v osobního sluhu oné dívky. Jo, ta holka je mrcha, ale hodnej kluk je debil, že si to nechá líbit. Proto jsem na všechny chlapce taková bestie. Pokud není schopnej zatlačit nazpátek, tak to není nikdy dobrý znamení. A taky projevuju náklonost jako batole na pískovišti. Lopatičkou po hlavě a odtáhnout do jeskyně.

Neustálé posty o friendzonu a hodných klucích prakticky na všech sociálních sítích mě točí do bezvědomí. Asi mají vyvolat lítost, ale já si říkám, že dobře mu tak, když je hodnej blbej.