Tohle je tak trochu povinný příspěvek, protože návštěva Avengers byla povinná pro kždého fana komiksů obecně a nebo alespoň Marvelu. Já jsem před premiérou proklamovala, že je to film na který čekám celý svůj život (nebo alespoň celý můj život od roku 2006, kdy jsem se vzdala nadějí na úspěšnou kariéru a rodinu a naplno se vrhla do světa komiksů). Teď je otázka zda se čekání vyplatilo.
Nebudu vás napínat: Vyplatilo.
Před filmem jsem byla otrávená nejrůznějšími memy o Scarlett, jak to tam všechno zastíní, ale musím říct, že pro bicepsy Jeremyho Rennera jsem si ani nevšimla, že tam nějaká ženská je. Takže v tenhle moment by mělo být jasné, že opět nebude žádná seriózní recenze, ale zběsilý fangirling od holky, která má opravdu ráda Avengers, Toma Hiddlestona a Josse Wheedona. Protože kolikrát za život se vám stane, že se tohle combo sejde v jednom filmu? Osobně doufám, že alespoň ještě jednou a tentokrát mám dojem, že to není jen zbožné přání jako v případě Firefly, vzhledem k několika důvodům. Těch důvodů je přesně 200.4 milionů za otvírací víkend. Vím, že jsme všichni seděli se staženým zadkem, protože Joss je sice borec, ale má tak trochu smůlu se svými seriály, ale tady očividně zaválel a teď může hrdě ukázat Foxům vztyčený prostředník. Já bych jim ho rozhodně ukázala, protože až na pár výhrad byli Avengers skvělí a svůj úspěch si zaslouží a teď můžeme jen čekat s čím vytasí Batman nebo nový Spider-man.
Avengers rozhodně nejsou tak promakaní jako byl třeba Temný rytíř, prostě to na Oscary nevidím, pokud nedají kategorii za největšího čumáčka, kde by si sošku odnesl Ruffalo u kterého by měl fandom děkovat Northonovi, že se na to vyprdl, protože, ač jsem mu ze začátku nevěřila, tak jeho Banner byl jeden z hlavních důvodů proč se mi Avengers líbili. Scény Bannera a Starka byly absolutně dokonalé a tihle best science bros 5ever nezaujali jen mě. Stačí pročesat internety a slashů je všude jako hub po dešti. Tony Stark je kapitola sama o sobě. Joss si očividně přečetl má doporučení, kde jsem psala, že pokud nechá Thora lítat bez trika a Tonyho mluvit, tak ten film bude trhák. Splnil to z jedné půlky, protože Stark co věta to hláška a standing ovation v kině. Jen ten Thor se nám nesvlíkl. Veliká škoda. Musím zklamat místní děvčata, ale nesvlíkne se tam žádný z chlapců, pokud tedy nepočítáme chlupatý hrudník Marka Ruffala. Ale bicáky se tam ukazují hojně a dokonce mé bystré oko ocenilo i několik velice povedených záběrů na pozadí obepnuté takovým tím přiléhavým co superhrdinové nosí. Nemluvě o nádherných úsměvech (Loki), pohazování zlatými loknami (Steve&Thor) a sexy žilách na předloktí (Hawkeye – seriózně, ten chlap má boží ruce a pokud mu je nefotošopovali, tak by mu měl někdo jít pogratulovat k takovéhle genetické výhře s kytkou).
Příběh byl vcelku jednoduchoučký. Loki je zpět s mrtvým tchořem na hlavě a tím nejsladším úsměvem na světě a začíná dělat neplechu spolu s kamarády emzáky a je na Avengers aby se dali epicky do kupy a epickým způsobem mu nakopali jeho epickou prdel v kůži a měli u toho epické hlášky. Prostě Epické.
Hlavní předností filmu je vtip a sympatičtí hrdinové. Myslím, že kdyby byl příběh stejný, ale scénář dělal někdo jiný a obsazení by bylo jiné, tak z kina znechuceně odejdu. Už takhle tam bylo pár momentů, které mě nutily protáčet oči, protože ten patos vyskočil z plátna a začal mnou cloumat za triko, abych truchlila spolu s postavami na plátně. Jenže já tam seděla a říkala si proč? Vždyť se to tam hodí jako já na soutěž krásy. To musí mít amíci všude dojemné vlastenecké scény? Vážně, Jossi? Vážně?
Další zklamání pro mě byl Nick Fury. Čekala jsem, že bude víc madafaka, ve výsledku byl takový suchý, ale v tomhle případě si mohu říct, že všechno lepší jak Hasselhoff.
Jsem velká fanynka komiks. Možná nejsem žádný profík, abych tu mohla ohromovat kamerou a jinými vychytávkami. Ale i přes všechny zápory jsem v tom kině byla nadšená stejně jako ti malí kluci, kteří seděli všude kolem mě. Protože tohle jsou Avengers! Co může být lepšího?

Mimochodem, vzhledem k tomu, že jsem musela jít sama a opravdu se mi nechtělo courat po městě po setmění, jsem byla nucená jít na dabovanou verzi, která nebyla tak děsná, byla vlastně hodně slušná (opravdu jsem neměla problém s hlasem, který dali Ironmanovi. To byl daleko horší Thor) a vtipy zůstaly vtipné. Jen tam byl ten Mahdal. Arghhhhhhhhhh.