Letos to bylo takové rozpačité. Už od začátku jsme věděly, že nám bude chybět největší ranař naší skupiny A-San (Sorry, Chlupe, ale ona je proti tobě jako hrabě Drákula na heroinu), ale krvácející ránu v našich srdcích alespoň trošku zacelila Sia, která byla díky své kráse, inteligenci a zdravé zlomyslnosti odsouhlasena jako jedna z nás, tudíž je od teď oficiálně lepší než všichni okolo.
Fest se letos odehrával v úplně nových prostorách výstaviště, které mi přišlo až moc velké, takže „náhodou“ potkávat bišíky byla docela fuška. Pokud to tam bude i příští rok budeme si muset opatřit vysílačky, abychom naše smečka zvládla oddělit nejslabší kus od stáda (a pak že jen pěkný holky chodět v tlupách. Fešák má kolem sebe pokaždý tři až čtyři uhihňaný patolízaly, kteří nám ztěžujou práci a motaj se ve výhledu) Ale naše hormonální bouře sem nepatří. Patří sem to, že jsem si občas říkala, jaká je klika, že tam s náma A-San nebyla, protože s jejím temperamentem by se brněnskými ulicemi valily potoky orgovské krve. Ale ságu začnu od začátku.
Na cestu jsem jako loni vyrazila s Gladness → to už může pravidelným čtenářům napovědět jak to asi vypadalo. Tentokrát se cestovní komplikace projevily až v Brně, kde jsme se díky Taylořiným instrukcím málem ztratily. Zase. Naštěstí nás zachránil fešný chlapec, který nás poslal na správnou tramvaj, protože zastávka česká pod Taylořiným přízvukem zmutovala na šestku a my si mohly očka vyplakat. Pak ještě jsme minuly zastávku, což bylo taky vtipný.

 • Hele, čum na tu holku v těch oranžovejch šatech. Jsou pěkný
 • Ta zastávka by tady měla bejt.
 • Vole, jsme to asi přejely, vždyť ta v oranžový je Taylor!

Takže tak. Zachránil nás náš ženský instinkt, kdy raději koukáme po hadrech než po cedulích (i když trvám na tom, že na tý zastávce ten autobus nestavěl, protože Glad špicovala uši jako divá)
Tohle se přešlo maximálně s lehkou hádkou o to, kdo víc lže a kdo je větší vůl, ale inferno nastalo až když jsme sbalily Chlupa a Siu a vyrazily na výstaviště pod neohroženým vedením Taylor, která by měla vědět kde to je. Cestou se ještě posmívala tomu, jak jsme se ztratili cestou na každý con, zvlášť když nás vedl Chin (viz místní reporty z většiny conů). Taylor se mu smála a smála, až jsme se najednou ocitli v polích u Komína a nevěděly jsme kde jsme. Nakonec jsme se dostali na zastávku tramvaje a Taylor se zase smála a smála až do momentu kdy zjistila, že nás nastrkala do tramvaje jedoucí opačným směrem a já neustále ubezpečovala Jayne, že za deset minut fakt dorazíme. A Chin se pak divil proč jsem mu skočila kolem krku a s pláčem ho prosila ať už nás nikdy neopouští. A to byl teprve den jedna. Dál to zase vezmu v bodech, protože lid tyhle reporty stejně jen čte proto, jestli tam náhodou někdo nezmínil jeho jméno a protože jsem už dneska metla článek o Avengers, tak jsem líná se rozepisovat. Takže začneme pochvalama, jo?

 • Nejdůležitější pochvala patří Koalám, protože byly tradičně nejlepší, nejkrásnější, nejvkusnější a nejúžasnější. A všechny byly sexy a květinové. S nima si pokaždý připadám lepší a mám chuť s nima být nafurt. Protože takový slepice se jen tak nevidí
 • Lord Skeletom, protože pokaždé, když se objevil, tak Taylor začala mluvit jako hrdinka z shouja, což byla děsná prdel.
 • Cosplayeři: Miluju pestrost a letos se sešla spousta krásných ne-anime kostýmů. Za mě vedly Disney princezny (Sněhurka, Popelka a Bella spolu se zlou královnou, která všechny kostými ušila). Mám s nima fotku a patřilo to mezi jeden z nejšťastnějších momentů celýho conu. Dál byla absolutně boží banda nazgúlů, kteří se pak bili s narutovskými ANBU. Mimochodem, letošní afest byl plný asi těch nejlepších kostýmů co jsem kdy na conu viděla. Většinou se tam pohybuje několik úžasných obklopených armádou šmudlů, ale teď byli úžasní skoro všichni. A samozřejmě Cookie monster. Jemu bych raději radila ať příští rok nejezdí, protože Nime čeká na hranicích se sítí a letištěm,
 • Hintzu. Protože kvík. Jak tohle píšu mám chuť ho znovu obejmout (!). Ale pokud tohle bude číst, tak ho upozorňuju ať moc nezpychne, protože stále nemám problém s tím nakopnout ho.
 • Nové prostory. Ty musím dát taky do plusů, i když con trochu přišel o takovou tu komornost. Ale zase lidi by se ve starém ušlapali. A byla tam fontánka na mermenění. Tentokrát se to obešlo bez odletujících knoflíčků a odhalených pozadí v neprůhledných punčochách.
 • To, že nás u sebe Taylor nechala, takže jsme se nemusely válet v tělocvičně a bít se o zrcadlo v koupelně se zuřivými bubuděcky
 • Pingl co balil Nime. Teď se mi to zdá vtipný, ale v tý restauračce jsem měla chuť vrazit mu do oka vidličku. Co má co dělat takový plebejec mastný do Chlupa?
 • Teova přednáška. Teo byl vtipný, charismatický a hodit židli jsem po něm chtěla jen jednou. Teo, zlatíčko, stačí to jako reklama? A ten webkomiks stejně nečtu.

A to co mi vadilo:
Je to v podstatě jen jeden bod. Někteří orgové. Zdůrazňuju to někteří. Nevim jak připadám ostatním lidem, ale když jsem se naposledy dívala do zrcadla, tak jsem rozhodně nevypadala jako kráva (myslím vzhledově, ušetřete si ha-ha poznámky), takže nechápu proč se tak ke mně chovali. Jediné štěstí je, že jsem taky orgovala, takže vím, jaký je to stres a že ti ostatní lidi občas lezou na nervy, ale stejně se mi někteří přišli jako totální dementi. Chlapec vidí, že vycházíme ze sálu, který je plný, ale stejně se k nám přižene jak moucha ke kobylinci a ječí na nás ať vypadneme. WTF? A když jsem se zeptala, jestli by to slušně nešlo, tak odsekne, že ne. Chlapče, nechci ti dělat zle, takže tě neudám vyšším místům, ale věz, že si pamatuju tvůj ksicht a příště se ti projdu po zádech. Drobný konflikt byl i u vlezu, ale to nebudu rozpatlávat tady, raději to napíšu někam, kde to něco zmůže. A takové to malé uječené, co mi řvalo do ucha a ještě se to ksichtilo na chlupa by si mělo vzít příklad z holčiny oblečené jako Hinata a její kámošky v cosplayi kapitána z Bleache. Vylezly si na židle. Poprosili lid, jestli by nemohl uhnout a lidi se překvapivě začali stahovat. Víš proč, siréno? Řekly prosím a děkuji.
No feedback jsem odeslala tak uvidíme. Celkově ale hodnotim akci dobře. Po roce jsem byla s kamarádkami a s nimi jsem si to užila co to šlo, takže příště zase.