Třetí rok vám za mě popřeje kvalitně strávené svátky výběr mých sexy 2D favoritů. Letos jsem jich vybrala podstatně méně než loni, protože jsem líná jako svině jsem se rozhodla udělat to malinko pestřejší. Nemůžu sem házet pořád jen marvelácké samečky, když se kvalitní matroš prohání i u konkurentů.  A to je asi hlavní důvod, proč jich tu zase až tolik neni. Jsem hlavně marvel nerd a v okolí tak velký přehled nemám. Nicméně jsem se snažila! A jelikož tu minulý rok byl výkvět všech klaďáků, tak si letos dáme něco jiného.  Ne přímo záporňáky, ale spíš takové ty „nepochopené“ a hlavně badass chlapce (a pár záporňáků)

Loki Laufeyson

Teď by se hodil ten obrázek panáčka, který s cudně sklopenýma očima svírá v tlapičkách tabulku s nápisem „That’s my fetish“. Nechci být hipster, ale moje Loki-posedlost se neodstartovala Tomem Hiddlestonem. Nope, Hiddles jen šílenství umocnil. Celé to odstartovali Ultimates, kde Loki zahodil mainstreamové vyhnilé zuby a zvláštní helmu a nahodil koženou bundu a rošťácký úsměv. V Ultimate Thorovi k tomu ještě přidal badass lukostřelbu z ramene ledového obra ve vojenské uniformě a byla jsem jeho. No a když pak na mě z plátna zamrkaly Hiddlesovy modré oči, byla jsem v zadeli totálně.

Julian Keller

S Hellionem jsem dlouho váhala, jestli ho zařadím, protože mé sympatie k němu klesají a rostou s tím, kdo ho zrovna píše. Tak nějak osciluje mezi melancholickým rebelem a kreténem. Ovšem i on má svoje světlé momenty (když se stará o Lauru, se kterou tvoří moje druhé největší  komiksové OTP) a pak jsem schopná odpustit mu všechno.

Jackie Estacado

Opouštíme melodramatickou linku a nastupuje badassovství v jeho nejčistší podobě. The Darkness. Jackie je rozkošný i na pěst současně. Nechybí mu sebevědomí, nakonec má peníze, stabilní místo u mafie a holky s číslem prsou vyšším než jejich IQ se stavěly do fronty, aby s ním huply do pelechu. Tedy do momentu, než se u něj probrala síla Darkness. Jelikož jsem tu o něm nikdy nic nepsala, tak ve zkratce – když je někdo nositelem Darkness, tak nemůže mít sex s lidskou ženou. Jakmile by totiž zadělal na dítě, zemřel by. A žádná antikoncepce není stoprocentní (jak by mohl z pekla jistě potvrdit Jackieho tatík). Tudíž taková coura, kterou Jackie je, zažívá sakra těžké časy, které se snaží překonat velice svérázně.

Daniel Hall

Tady se pokusím vyhnout všem spoilerům, takže se omlouvám, pokud bude znít text jako Nostradamova věštba. Zařadila jsem ho na seznam, jednak protože se mi děsně zamlouvá, ale taky proto, že ho podle mě fandom nedovede dostatečně docenit. Daniel je prostě jiný, ale to neznamená, že by nebyl okouzlující nebo charismatický. Možná je i ždibec laskavější.

Joshua Foley

U Elixira mám stejný problém jako u Helliona. Ono se není čemu divit, nakonec jsou oba z jednoho komiksu. Což jsem původně do svého „pestrého“ výběru nechtěla, ale jejich cesty se časem rozdělily tak rapidně, že jsem si řekla proč ne? Zlatý chlapec s léčivým dotekem se ze začátku prezentoval jako náčelník všech slušňáků, jenže i na něm ulpěl docela ošklivý škraloup, který později obrátil celou mutantí školu vzhůru nohama. No možná ne úplně vzhůru nohama, ale skoro.  A taky se na něj pěkně koukalo, ale to snad nemusim dodávat

Ike

Mladistvý Napoleon zločinu (nechť Moriarty promine) ze zatím velmi nadějně vypdajících Morning glories. Zatím si nejsem jistá, jestli je to zlý sexistický, rozmazlený, všehoschopný hajzl a nebo jen sexistický rozmazlený, všehoschopný hajzl. Rozhodně to bude zajímavé zjistit, protože tak zajímavě našlápnutou teen sérii jsem nezažila od doby, kdy jsem prvně otevřela Runaways.

Abe Sapien

Ne, nejedná se o vtip. Abe prostě na můj badass seznam patří a to bez diskuse. Ve filmech může působit trochu přecitlivěle, ale v komiksech, hlavně v sérii bez Hellboye, je opak pravdou a občas jsem jen žasla jako blázen, čeho všeho je hodný Abraham schopen. Jak by řekl Noby Nóblhóch: Krísma. Plný pytle krísmatu. Myslím, že docela dost jasně chápu co přesně na něm ta princezna Nuala viděla. Najděte si některé části, kde velí týmu se zbraní v ruce a uvidíte to taky.

Trochu se stydím, ale pro letošek vše. Jo, vynechala jsem jich spousty. Třeba prakticky všechny chlapce z X-Factoru. Modrák z Mýtů by se sem taky hodil.  Korinťan ze Sandmana, Dwight ze Sin city… ale musím si nechat náboje pro další ročníky, ne?

Obrázky jsou z comicvine