Pokud chcete rozbory o Shakespearovském pojetí celého příběhu, zradách, láskách a Hopkinsovi s hodně divným monoklem, tak si jděte za borci na čsfd. Tam jsou odbornící na všechno a dočkáte se recenze tak zevrubné, že si po tomhle rychlokurzu začnete tykat s velkým Ingmarem. Já si na Thora posvítím z pohledu fanynky komiksů a hlavně krásných mužů.

Thor je mocný, blonďatý, svalnatý, má nejlepší plnovous, jedním mrknutím dovede oplodnit přes obrazovku libovolný počet fanynek a kdyby skočil ze svého ega na své IQ, tak bude padat přibližně stejně dlouho jako Alenka v králičí noře. Thor má mít velký den, který přeruší návštěva několik ledových obrů, kteří si přišli pro zdroj své moci, který jim před dávnými časy odcizil Odin. Nebezpečí bylo všas zažehnáno a Asgarďané si zbytky vetřelců chladili své drinky, jenže mladý Thor je uražený a naštvaný a chce si to s obry vyřídit jednou provždy, což Odin, odvolávajícíse na křehké příměří s králem obrů Laufeyem, zakáže.

Thor samozřejmě neposlechne.

Thor vlítne na obry.

Obři nakopou Thorovi a jeho přátelům.

Obři chtějí Thora zabít.

Odin musí hodit svého neposlušného syna na hřbet a zmizet s ním po anglicku.

Thor má průšvih.

Thor nemá pud sebezáchovy a ječí na Odina.

Odin s mocným „HAWRRRRRRR“ odlifruje Thora na zem.

Thor je v háji.

A navíc ho sejme Natalia Portman autem.

Dvakrát.

A to ještě nejsme ani v půlce a mě už upadla spodní čelist. Ne Iron man, ale Thor byl pro mě komiksovým překvapením desetiletí. Od začátku jsem se k tomu filmu stavěla skepticky, protože co se komiksového Thora týče, tak z něj mám dost smíšené pocity. Jsem neznaboh a jak Ultimate Thora miluju, tak u klasického nevím, jestli se smát nebo plakat. Velmi mě překvapilo, že prakticky celý film je kompromisem mezi oběma Marvel vesmíry. Navíc se to nebere moc vážně – když se Thor dostal na zem připomínalo to spíš komedii, než akční komiksárnu. Postavy hlásí jako o život a když lady Sif a bojovná trojka vyrazili pro svého vůdce málem jsem zdechla.

Závěrem pár fangirl poznatků:

Tom Hiddleston má ty nejkrásnější oči na světě a když byl smutný rvalo mi to srdce. MUSÍ někdy hrát Mordreda!

Na valše Chrise Hemswortha by se to pralo. A zabahněnej je neskutečně hm přitažlivý.

Když se tam objevil Jeremy Renner jako Clint Barton fangirlovala jsem jako kdyby zítřek neměl přijít. I když se to nedalo ani malinko srovnat s mým záchvatem, když se na scéně objevil J.Michael Straczynski

Množí se případy sympatických „holek“ hlavních hrdninů. Nastartovala to Gwyneth Paltrow jako Pepper a Natalia Portman v tom pokračuje. Jen tak dál!

Loki se umí točit kolem tyče jako profík. A bude záporňačit v Avengers. Nemůžu se dočkat.