Normální den v normální škole. Přísná učitelka načape dívenku jak posílá kamarádovi lísteček, takže má dívka průšvih a jde k tabuli, kde má vyprávět o svém vědeckém výzkumu, který není zrovna podle osnov střední školy. No nic. Divné to začne být až v moment, kdy se přísná učitelka aka slečna Daramountová dotkne křídou tabule a ta exploduje. Výbušninu připravila právě ona dívka, aby mohli její dva kamarádi mohli zdrhnout. To co se stane s prchající dívkou nevíme, ale kluk začne likvidovat ozbrojené stráže, kterých je přeci každá střední plná, dokud jeho hrdinský úprk nezarazí jakási podivná bytost. Vítejte na Morning glory academy, jedné z nejprestižnějších přípravek v USA, která jak je vidno, není zrovna klasický vzdělávací ústav. Je tam plno stráží, nikdo neví kde přesně leží, není tam signál ani internet, děcka jsou neustále vystresovaná, protože za sebemenší přestupek se tvrdě platí. Nemluvě o podivném přízraku ve sklepě a tom, že vedení je očividně plné psychopatů. Rodiče se po zápisu přestanou k dětem hlásit, nikdo neví co po studentech, kteří mají společného víc, než by řekli, vlastně chtějí a není úniku. Ve škole začíná nový školní rok a přichází někdo, kdo možná všechno změní.

Casey – Sen každého geeka. Blond, prsatá, přátelská(!) a navíc jeden z největších fyzikálních talentů v zemi. Navzdory křehkému zevnějšku je to rozený vůdce a nemilosrdný protivník slečny Daramountové.

Hunter – Právě ten geek, který sní o Casey. Ukázkový nerd, ale taky ukázkový případ správného staršího bráchy, kterého by každý z nás chtěl. Patrně se o něj doma moc nestarají, ale to mu nebrání být přátelský a ochotný všem pomáchat.

Ike – Pravý opak Huntera. Do morku kostí prohnilý aristokrat, který děsně rád likviduje životy lidí kolem sebe. Vlastní matka si o něm nemyslí nic pěkného a jeho profesoři mu předpovídali dráhu špičkového teroristy.

Jade – Rezavá klinická deprese na nožičkách. Tahle holčina dala emu nový rozměr. Její deníčky jsou plné prázdnoty a temnoty a rodina neví co s ní.

Jun – Výsledek zakázané romance mezi Brucem Lee a mlýnkem na maso. Rychle si vydobyl pozici svalů skupiny a skamarádil se s Hunterem. Ika moc nemusí.

Zoe – Dívčí light verze Ika. Ex roztleskávačka se vším co k tomu patří podle klišoidních teen filmů. Má asi osm kluků a když chce dovede být pěkně nepředvídatelná. Vyniká v chemii.

Podle obálky prvního čísla se může člověk milně domnívat, že jde o něco jako Gossip girl nebo Beverly hills. Ale s Gossip girl to má společného asi jako Harry Potter s Mágy. Zatím vyšlo jen sedm čísel a pokud se nic nepokazí, jako jinde (zdravíme Runaways), tak to vypadá vážně slibně. Nicka Spencera jsem předtím neznala a ani když jsem si ho progooglila, tak jsem nebyla moudřejší, takže nevím, jak se v budoucnu vypořádá s tak zapleteným příběhem, který nám naservíroval. Přála bych si, aby to dopadlo dobře, protože po přečtení těch sedmi čísel, jsem byla jednoduše nadšená.


Morning Glories TPB 01 by ~cakes on deviantART