Syn Wolverina a Wolverinovy bůh ví kolikáté japonské ženy Itsu. Dalo by se říct, že má slušný základ pro to být klaďák, ale kdo zná historii Wolverina ví, že se jeho drobota vyvedla jen zřídka kdy.

Daken se narodil někdy v roce 1946…tedy spíš byl narozen. Někdo ho násilím vyřízl matce z dělohy, po té co byla zastřelana Winter soldierem (Buckym), který pronásledoval Wolverina, a následně ho ten někdo pohodil na chodník. V tomhle momentě by normální dítě končilo, ale dítě, s genetickou výbavou od Logana, zákonitě nemůže být normální ani omylem. Už od narození po tatínkovi podědil velmi kvalitní léčivý faktor, který mu zachránil život. Po té se ho ujal mladý japonský bezdětný pár Natsumi a Akihira. Ti měli svého nalezenečka poměrně rádi, dali mu jméno Akihiro, i když mu nezdárný zbytek rodiny tajně říkal Daken, což znamená zparchantělý pes, nebo mongrel…to je pro ty, co neviděli Ai no Kusabi, vořech. Asi se jim nelíbilo to, že je míšenec. Přece jen je rok 1946. Proto, že vypadá až moc evropsky, ho utiskují vesnické děti a mladý Akihito začíná nesnášet všechny, s vyjímkou svého adoptivního taťky, kterýho má rád. Na rozdíl od Natsumi, která se jednou svěřila muži, že svého adoptivního syna vůbec nemá ráda, i když se snažila. A že se jí konečně podařilo otěhotnět. Akihiro všechno vyslechne a pohár jeho trpělivosti konečně přeteče.

Hellfire club

O pár měsíců později oznámil Natsumi, že zavraždil její dítě. Tu popadne amok, zřekne se Akihira a napadne ho. Jenže se kromě regenerace projeví další schopnost, kterou zdědil po tatínkovi. Z hřbetu ruky a předloktí vyjedou kostěné drápy, kterými Natsumi zabije. Když to zjistí adoptivní otec, tak raději spáchá sebevraždu, než aby ublížil svému synovi.

Stojící, čumící

Akihiro se později seznamuje s velikým špatňákem Romulem, který z něj udělá skoro dokonalého zabijáka a definitivně si mění jméno na Dakena. O Romulovi moc nevím, je to zatím velká záhada, zdá se být prvním známým příslušníkem rodu lupus sapiens, který se vyvinul z vlků namísto opic a dovede manipulovat s mutantem, který má nějaký vlčí základ (Wolverine, Sabretooth, Wolfsbane, Feral, Wild Child nebo Thornn). Pokud vím, tak k němu byl Daken velmi loajální.

Před tím, než se dal k Dark Avengers

A teď přichází typický marvelovský profilový bordel, který nastává pokaždé, když se postava ukáže ve více jak stovce čísel.

Daken je štván nenávistí k Wolverinovi, kterého viní z toho, že má tak zpackaný život a každý ho nenáviděl. Je schopný svého taťku zachránit jen proto, aby ho nezabil někdo jiný a on si mohl vychutnat svou mnohdy nepochopitelnou pomstu. Zachází v tom až do extrémů. Dokonce probodne i legendárního Dum Dum Dugana, jen aby si mohl Logana rozsápat sám. Tohle je období, kdy se i podle skalních fandů chová celkem nelogicky.

Jo taky někdy v mezičase se dostane do křížku s Wolverinem a magorem Deadpoolem a ještě někým a vesele se tam pálí kulkami z carbonadia, což je kov, který může zabránit regeneraci. Daken to koupí do hlavy a i když jí Wolverine urychleně vyndavá, aby se mohlo jeho nezdárné dítko uzdravit, tak Daken ztrácí paměť. Logan pak odváží Dakena do Friska k přátelům, aby na něj dali pozor, protože si myslí, že má ještě minimální šanci napravit se, že z něj Romulus nedostal všechno co dělá člověka člověkem.

Daken si myslí, že je Wolverine jeho přítel a ani Miss Sinister, která ho našla mu to nedokáže vyvrátit. Takže je na pomoc přivolán Sebastian Shaw.

Později se za velice dramatických okolností setkává s Hellfire clubem a Sebastian Shaw a Mister Sinister mu pomáhají zaplnit mezery v paměti, takže si vzpomíná, že Logan asi fakt jeho přítel není a zase jsou s tatínkem v sobě. Naštěstí zaséhne profesor X a ukáže Dakenovi, že sice Itsu zabil Winter soldier, ale že plnou odpovědnost za jeho činy má právě Romulus. Daken je mírně řečeno nakrknutý a spolu s Wolverinem vyráží pomstít svou matku.

Dark Wolverine

Mnohem později dostává Daken nabídku podílet se na Temné vládě Normana Osborna a nahradit svého otce v Avengers. Začíná vystupovat jako (Dark) Wolverine a moc se mu to nezamlouvá. Leze mu krkem, jak se všichni diví, že Wolverine mohl mít nějaké potomky a taky mu není po chuti poklonkovat Osborneovi převlečený za člověka, kterého stále nenávidí. A navíc je to tu pomáhání bližním. Nerad ze sebe nechává dělat vola a rozhodně se nechová hezky k vetchým stařenkám, které má zachraňovat. A ještě ho nelidsky štve Dark Hawkeye (Bullseye), takže si dávají čočku jak je to jen možné.

Osborne mu taky zrovna dvakrát nevěří, takže se spojuje s Fantastickou čtyřkou, které chce umožnit přístup do Osbornova počítače. Samozřejmě ne zcela nesobecky. Nicméně Reedovi mu věří a jdou do toho s ním. Všechno se zvrtne a Daken končí zbitý jako žito v nemocnici, ale důvěru F4 má zajištěnou. Nu, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, protože ten jeho vlčí úsměv, ze zatím posledního čísla, sliboval spoustu zajímavé srandy.

Daken je hodně rozporuplná postava. Jedni ho mají rádi, další se k němu staví přezíravě a ten zbytek ho vážně nesnáší. Já patřím do té prostřední části. Jak jsem psala na začátku, vnímám ho jako takového Mordreda. Je to parchant, ale de facto za to, co z něj je nemůže. Stejně jako jemu velmi podobná X-23 je Daken relativně nová postava.

Dark Wolverine 2

Vymyslel ho Daniel Way a Steve Dillon v roce 2007 a poprvé se lidstvu předvedl v desátém čísle Wolverinova Originu, kde právě probodl Dugana a pak si pohrál s Loganovými střevy. Povahově a schopnostmi je velice podobný Loganovi, s tím rozdílem, že je asi o hlavu vyšší a spolu se zesílenými smysly, regenerací a drápy dovede ještě manipulovat s náladou lidí okolo. To skoro nikdo neví a používá to jen jako svojí tajnou zbraň. Než aby někomu vyhrožoval, tak to raději zapojí svoje feromony a dotyčného svede a je mu jedno jestli je to baba nebo chlap. Jeho bisexuální orientace jednou byla žhavým tématem na mnoha fórech, protože mnohé jeho narážky jako „…always did like playing for both teams,“ začaly najednou dávat smysl. Osobně jsem velmi zvědavá, jestli se z něj třeba nestano nová Emma Frost anebo zůstane na té špatné straně. V Marvelu je totiž možné absolutně všechno.

Jo a taky má tetování přes půl hrudi, u kterého nikdo nechápe jak ho může mít, vzhledem k léčivému faktoru. Asi hena.