1. Jméno. Jméno musí znít exoticky a drsně. Buď musí být krátké a znít úderně a nebo být dlouhé a nazapamatovatelné. Jo a v každém správném jméně fantasy hrdiny musí být minimálně jeden apostrof a několik zdvojených hlásek…o nějakém doberském ňoumovi Václavovi M. si příběh nikdo nepřečte, ale V’aac‘ Av ap M z D’bree to už je jinej kalibr 🙂 (Sorry Evane ;-))
  2. Původ. Samo se správný hrdina musí lišit a nutně musí mít alespoň trochu elfský původ, ideální jsou míšenci, ale pokud má hrdina smůlu a je buď celý elf anebo člověk, tak buď v případě a) musí být nutně vyvrhel a v případě b) musí alespoň zaplanout láskou k někomu, kdo elfem je. Sice se říká: Image je na nic, ale znáte to.
  3. Zbraň. Musí mít stejně exotické jméno jako její majitel a nutně musí mít slavnou minulost. Pokud dovede mluvit a nebo má humanoidní formu je to véélké plus. A nejlepší je, když po vaší ušlechtilé vzácné zbrani touží zlotřilý sourozenec/arcinepřítel/whatever
  4. Starý učitel. Každý mladý společností nepochopený hrdina má někoho, kdo ho učí dovednostem, ve kterých musí jednoznačně excelovat. Starý mistr čaroděj/čarodějnice anebo postarší bojovník, který má pohnutou minulost, která se dostane na povrch v momentě, kdy staroba naposledy vydechne. I zde jsou plusové body, pokud je mistr veskutečnosti rodič hrdiny.
  5. Nejlepší přítel. Nejlepšího přítele není si není radno moc oblibovat, tedy pokud to není komická figurka. Podobně jako poskok superhrdiny nemá dlouhou trvanlivost
  6. Družina. Hrdina sólista je většinou socka. Solidní hrdina má družinu čítající okolo šesti lidí s různými povoláními a osobnostmi.Doporučuje se nabručený trpasličí sekerník, nadutý elfí mág, chvástavý lidský válečník, sexy zlodějka/čarodějnice/válečnice…prostě řezivo pro vůdce skupiny a šotek, nebo hobit o kterém nikdo neví co tam vlastně dělá.
  7. Osudová láska. Tu má taky každý lepší hrdina, buď je to sexy členka družiny, nebo kterákoliv jiná která má dokonalou pleť, bohaté vlasy, velká prsa a je nedosažitelná a nezávislá a nebo jen nedosažitelná. Hrdina po ní  xy knih ságy óchá aby si po skončení knihy na ní mohl zaáchat…pokud teda neumře.
  8. Nepřítel. Evil until the end! To bývá většinou osoba, která je víc cool než hlavní hrdina a hrdinu má za blbečka. Ideální záporák v kterékoliv fantasy by byla T’Sal XD Bohužel nemají dlouhé životnosti, tedy ti nápadní. Ti kterří se šíří následujícími pravidly >klik< škodí do teď
  9. Svědomí. Každý správný hrdina je čestný, spravedlivý a lituje každé kytky, kterou rozšplápl. Pokaždé když zabíjí má uvnitř pocit marnosti a pak zpytuje svědomí tak dlouho, dokoud mu nikdo nezvře hubu. Což se, pokud vím, stalo jen v jedné knize.
  10. Happy End. Hrůzovládce je mrtev femme fatale v pelechu a všichni jsou šťastní jako blechy, hlavní hrdina vtipkuje(!) Elf si dělá srandu z trpaslíka, vedou se silácké řeči a slaví se od čtvrtka do středy.