Shirahime Syo je podle mého laického názoru moc povedená manga od CLAMP. Je to pět… no spíše to jsou čtyři kratší příběhy, protože předmluva a závěr patří k sobě. Nijak na sebe nenavazují a jediným pojidlem je postava bohyně zimy Shirahime. Podle legendy když Shirahime pláče na zemi sněží a věřte že plakala v jednotlivých příbězích dostatečně. Žádný nekončil happy endem. Dívka opravdu počkala na svého milého, ale jakým způsobem. Hoch vybloudil z hor ale co při tom provedl a tak dále. Místy to bylo na můj slepičí mozeček náročnější na chápání, ale celkový dojem zůstal stejný jak po příběhové stránce tak po grafickém zpracování. Jak můžete posoudit dole kresba je opravdu pěkná a přehledná . Tak něco k příběhům. Slibuji že se to nepokusím vykecat celé.

Předmluva: Mladý muž potká v zimě na vrcholku jakési skály krásnou ženu která na něco nebo někoho čeká

Hora zubatého vlka: Dívku Fubuky pošle matka do hor zabít černého vlka s krvavýma očima který roztrhal a snědl jejího otce. Všechno je však jinak a vlk zachrání Fubuki před skutečným vrahem….smečkou divokých psů. Podle mého asi nejlepší část.

Ledová květina:Asi nejdojemější příběh. Muž jdoucí asi do války se loučí se svou dívkou Kayou. Ta mu slíbí že na něj bude čekat u jezera které se nikdy neohřeje beze změny. Když se po třiceti letech muž vrátí zjistí že Kaya slib dodržela. Do puntíku.
Šťastný pár: Příběh je ze začátku podobný jako u Ledové květiny.Chudý mladík jde do války aby si zasloužil svou dívku Yukino,jejíž jméno znamená údajně Sníh.Právě Yukino mu prozradila jméno bohyně zimy a i to že její slzy jsou sníh. Jediný příběh u kterého jsem neměla hlavního hrdinu ráda. Onen mladík zabloudil v horách a ze vzteku že asi neuvidí svou milovanou Yukino jednu z páru volavek které nad ním létali, i když toho pak litoval já mu to neodpárala. Překvapilo mě kdo mu pak pomohl z hor.

Závěr: Pokračování předmluvy. Žena na skále je ve skutečnosti Shirahime a prozradí mladíkovi čí slzy jsou vlastně sníh.