Po relativně dlouhé době jsem si udělala čas a shlédla nějaké nové anime. O Petshop of Horrors jsem slyšela už dříve ale tenkrát jsem koukala na Inuyashu a nic jiného mě nějak moc nebralo, ale jelikož marodím a uklízet se mi doma nechtělo brouzdala jsem si po youtube a našla jsem amv o hraběti D a na Petshop of Horrors jsem si vzpoměla a jelikož má jen čytři díly zkoukla jsem to na jeden zátah. A čestně prohlašuji že už rodiče vživotě nebudu otravovat s králíkem, rybičkami a ještěrkou. To si raději koupím aligátora nebo by mi byl milejší i šavlozubý tygr. První dva díly byly hodně……..nechutný rozhodně nic pro malý děti, od teď když uvidím králíka nebo rybu větší než okoun s řevem uteču. Další dva díly byly míň drastické , třetí díl (Despair) byl asi nejhezčí a nejdojímavějšía můj nejoblíbenější. Čtvrtý mi přišel braný děsným fofrem a moc jsem nechápala chování hraběte  a ten konec byl takový přeslazený sice ne americký „Hepy end“, ale ty řeči o šťastné malé rodiny s dětmi, psem a malým ptákem, to bylo moc.
Celý děj se motá kolem obchodu se zvířaty v Chinatown, který vlastní poněkud zvláštní hrabě D. Ze všech anime postav co znám na mě působil nejvíc žensky právě on .To jaká měl gesta, jak se oblékal, jak mluvil i když ho nedabovala žena jako Kenshina. První čeho jsem si na něm všimla byly oči, jedno má fialové a druhé žluté/zlaté. A právě hrabě D vám  dokáže opatřit jakékoli zvíře od obyčejného psa až po legendárního Kirina. Jen musíte dodržet zdánlivě jednoduché podmínky chovu, jako třeba dávat králíkovi jen zeleninu nebo nedívat se Medúze do očí. A je zajímavé že většina zákazníků hraběte to nedodrží a pak jsou oni zákazníci až po uši v pěkném Průšvihu,to velké P je na místě.

Vlastně v každém díle Petshop of Horrors někdo zemře. A to začne být podezdřelé detektivu Leonovi který jako jediná postava spolu s hrabětem figuruje ve všech dílech. Když jsem sledovala amv netušila bych že bude v Petshop of Horrors nějaký humor. Je tam ale ne takový že byste se popadali za břicha některé scény vyloudí maximálně úsměv. Třeba to když Leon přišel na to jak vytáhnout z hraběte informace ohledně zákazníků. Stačilo mu před nosem zamávat košíkem dortů.Hrabě šíleně miluje sladké. Zamávejte mu před nosem větrníky a zatančí vám u tyče, uznejte že nad tím, by se vyplatilo zauvažovat. NE!…Pryč! Pryč vy chlípné myšlenky hříšné!

Nebo to jak se hrabě všude dostane protože prodal domácího mazlíčka snad každá významné osobě ve městě. Leonův šéf má od něj pejska a starosta eh..tučňáka?.
Mě fascinoval domácí mazlíček samotného D, takový malinký netopýrek s růžky jnž vydává zvuky jako „Kyo, Kyo“. Petshop of Horrors rozhodně nedoporučuju lidem se slabším žaludkem protože pár scén na mě bylo moc.

Jména dílů:
1 Daughter
2 Delicious
3 Despair
4 Duel
(Teď mě napadá byl to záměr že všechny díly začínají na D? :-))

Amv
Nightwish-Dead to the world-druhý díl v kostce
Delicious Despair-Mix druhého a třetího dílu
Korn-Forksaken-taková všeho chuť