No můžu jenom říct díky bohu za Anime+, nebo teď spíše za Animax. Protože nebýt tohohle programu, nejspíš bych se nikdy nedokopala podívat na tohle dvanáctidílné anime a ani bych nevěděla o co přicházím. Po shlédnutí prvních dvou dílů v televizi mě chytl rapl a zbytek jsem dokoukala ve dvou dnech.

Celkem reálný příběh je docela příjemná změna oproti jiným anime, plným démonů, kouzel a podobných udělátek. To, co se odehrává v Paradise kiss, by se teoreticky mohlo přihodit každé pěkné holce, která má potenciál být modelkou.

Yukari Hayasaka se pilně učí aby se dostala na univerzitu a když jde po ulici začne na ní pokřikovat takový zjev ( jménem Arashi Nagase), který jí začne vykládat jak vypadá úžasně. Yukari přirozeně vezme nohy na ramena, ale vrazí do Isabelly, která k Arashimu očividně patří. Yukari se na Isabellu podívá a omdlí. Probere se a první co uvidí je Arashiho trochu dětinská přítelkyně Miwako.

Následně jí začnou přemlouvat, aby jim dělala modelku na školní módní přehlídku. Všichni tři totiž navštěvují prestižní uměleckou školu, kde studují na módní návrháře, nebo tak nějak.Yukari potřebují, protože nemají modelku, která by předvedla na soutěži modely jejich módní značky Paradise kiss, nebo taky Parakiss. Samozřejmě odmítne (což Arashiho neskutečně vytočí) a uteče, protože jí všichni přijdou absolutně praštění. Naneštěstí pro ní si v jejich ateliéru zapomene diář a „šéf“ Paradise kiss George jí ho vrátí pouze v případě, že si pro něj dojde.

Tak takhle nějak to celé začíná. Jak už asi tušíte Yukari ( které jen tak mimochodem říká Miwako Caroline) nakonec souhlasí, že jim ty šaty předvede a dokonce začne uvažovat o dráze profesionální modelky. Vůbec se Yukari celkově změní, z poslušné školačky se stává dospělejší osoba. Spřátelí se z lidmi z Parakiss a pozná že to nejsou takový šílenci, jak se jí na první pohled zdálo, ale že jsou prostě tak normálně praštění.

Musím říct že mě Paradise Kiss dostalo, jinak bych neseděla několik hodin vkuse u počítače, s očima přilepenýma na monitor. U anime mám ráda když není jednoduché předvídat děj a u tohohle to platí dvojnásob. Když už si myslíte že se stane to a to překvapí vás skoro pravý opak. Platí to hlavně o vztahu George a Yukari.

První co mě zaujalo byl opening Lonely in Gorgeous od Tommy February, i když poslouchat jen na vlastní nebezpečí, je to jedna z těch melodií kterou když si pouštíte moc dlouho hrozí absolutní zblbnutí (věřte někomu kdo jí poslouchal hodinu v kuse).

Tak teď kresba, myslím že stačí napsat jen moc pěkná, postavy jsou skoro realistické, jediné co mi vadilo bylo zjednodušování a podobné opičky J normálně je mám ráda, ale sem se mi moc nehodily.

Kdybych měla ve zvyku hodnotit anime tak tohle by dostalo max. bodů

George – Šéf a hlavní návrhář značky. Také bisexuál, jak s oblibou zdůrazňuje. A také osudový muž z dost problémové rodiny, jeho matka byla krásná modelka, která dělala milenku nějakému bossovi. Buď ho máte rádi a nebo ho nesnášíte, protože nikdy není tak docela jasné, jestli bude ten hodný anebo špatný. Někdy je vzor arogance, jindy sladce starostlivý. Ale k dobru mu budiž přičteno, že dokázal v Yukari najít špetku sebevědomí, kterou, spolu se zbytkem svých přátel, vytáhl na světlo

Yukari –  Studuje na prestižní střední škole, i když jí zvládá jen hodně špatně, taky je šíleně zamilovaná do svého spolužáka, nebo si to alespoň myslela do chvíle, než se seznámila s Georgem. Yukari byla zprvu hodně pod vlivem své matky, která chtěla aby se dostala na medicínu. Jenže ona na to prostě neměla, tak se ničila ve škole, jen aby byli rodiče spokojení.  Její hlavní problém je to, že neví co od života vlastně chce.

Miwako– Vypadá tak na pět, dokonce se i tak chová, ale ve skutečnosti je už dávno plnoletá. Je velice přátelská a bezprostřední a je šťastná, když se kolem ní mají všichni rádi a nikdo nemá problémy. I když je dobrá švadlenka, tak má problémi s navrhováním vlastních věcí, takže jednoduše spolu s Arashim, se kterým chodí, realizuje Georgeovi návrhy. Její sestra je slavná módní návrhářka

Arashi – Na první pohled uvřískaný hrubián. Na ten druhý to samé, ale na třetí je to velmi schopný krejčí s dost praštěné punkové rodiny. S Miwako chodí už hodně dlouho a strašně na ní žárlí. To on přivedl Yukari mezi lidi z Paradise Kiss. Hraje na kytaru v kapele a miluje piercingy a tetování.

Isabella– Krásná a elegantní dáma, nejlepší přítelkyně George. Zná se s ním od dětství, kdy jí velice pomohl. S vděčnosti mu teď pomáhá s výběrem a navrhováním vzorů na látky. Pokud někdo ve skupině uvažuje, je to právě ona.  V jednom z velých překvapení seriálu figuruje právě tahle slečna s květinou kolem oka 🙂