Kdo nezná Hellsing o moc přišel. I když takových neznalců moc není. Hellsing byl jednu dobu to co například Kenshin, nebo Blood+. Byl to prostě hit, který stavěl na hlavním „hrdinovi“ Alucardovi. Alu je už mezi anime postavami legenda, šílený upír v červeném kabátu lovící ostatní upíry. Ne proto, že by byl nějak společensky uvědomělý, ale proto, že těmi „napodobeninami“ jednoduše pohrdá. Alucarda stvořil Kohta Hirano a Hellsing je jeho nejznámější dílo, i když zdaleka ne jediné. I když co jsem se dočetla, tak převážně dělal hentai.

Manga vychází od roku 1997 a anime má třináct dílů plus šest ova, sedmé se teprve chystá.

Anti-hrdina celého příběhu výše zmíněný upír Alucard pracuje pro anglickou organizaci Hellsing, která se zabývá lovem upírů a jiných podvratných živlů a je pod přísným vedením Lady Integry Hellsing. Anime je vyprávěno prostřednictvím mladé policistky Ceras Viktorie, kterou musel Alucard postřelit, aby zlikvidoval upíra který vybil jednu malou vesničku a Viktoriinu jednotku. A protože Viki měla štěstí, že byla ještě panna, Alucard ji zachránil tím, že jí předělal na upíra. Takže je Viktorie vtažená do světa o kterém předtím ani neměla tušení. Světa upírů, ghoulů, vlkodlaků a šílených nacistů. Viktorii se samozřejmě jako hodné holce příčí spát v rakvi, nebo nedej bože sosat krev, ale jak sama později zjistí, pokud chce žít, tak nemá na výběr. Mezi asi nejvtipnější scény vždycky patří to, jak objevuje svojí sílu. Třeba její údiv, jak dokáže zvednout jednou rukou granátomet, který měl Walter problém vůbec jen dostat na stůl. Miluju tu část kdy se Alucard chystá skočit po Alexandru Andersonovi v muzeu a Viki mezi nimi protáhne turisty, aby se nepozabíjeli. Otec Alexandr patří mezi moje oblíbené postavy, pracuje pro Vatikánský protějšek Hellsingu a jako správný katolík nemůže ty protestantské psi ani cítit. Taky se dokáže regenerovat, což z něj dělá pomalu jediného rovnocenného soupeře Alucarda. Díly kde se Alucard setká s Alexandrem patří mezi ty nejlepší.

První čeho si v Hellsingu všimnete je vizuální zpracování, převládají odstíny černé, červené a oranžové. A tohle, spolu s vynikajícím hudebním doprovodem navozuje atmosféru, typickou pro celou sérii. Všem vnucuju že Hellsingovský opening je nejlepší ze všech a za tím si stojím, před tím ani po tom se mi žádný tolik nelíbil. A doporučuju si i někde stáhnout soundtrack, protože ten vážně stojí za poslech.

Existuje ještě manga Hellsing: the Dawn, jednohubka z toho co se odehrávalo za druhé světové. Alucard je ženská a s Waltrem mlátí puberta, nemá to chybu. Je tam vysvětleno docela dost věcí, které mi v manze nebo anime nedávali smysl. Než začnete z Hellsingem vůbec by nebylo na škodu si to pročíst