Než se do něčeho pustím, tak si najdu vždycky pár recenzí, abych věděla do čeho jdu. Na Dogs byly tak dobré ohlasy až mě to zarazilo. Tak jsem to stáhla a musím říct že sem se do toho zažrala u mě nevídaným způsobem, poctivě jsem si všechno překládala, ne jako obvykle. Takže oděně nečekejte žádnou kritiku nebo tak, Dogs je prostě nej! Super, skvělá, boží akční manga. Miluju jí! Musím si někde  sehnat pokračování.
Dogs se odehrává jak jsem pochopila v době po nějakém Zlatém věku technologie (tohle mi ale došlo až po tom co se na scéně objevil Haine). Země prochází menším úpadkem, snad si dovedete představit jak takový úpadek vypadá. V tom bordelu ve kterém se svět nachází se setkají čtyři hlavní „hrdinové“. No zase tak úplně se nesetkají, ale jejich osudy se lehce proplétají.Mihai, Naoto, Haine a Badou. Kolem těch se to točí. Stárnoucí nájemný vrah ,dívka která si nepamatuje svojí minulost a je vycvičená jako zabiják, ne tak docela člověk a absolutní magor. Tak by se dali velmi jednoduše popsat.

S Mihaiem se setkáte hned na začátku, je to celkem sympatický muž ve středních letech. Připadal mi jako takoví ti bohémští básníci nebo malíři, no i když ti vám asi nebudou schopni ustřelit hlavu velkou pistolí. Jako o jediném se dozvíte skoro všechny detaily ( styď se Haine)

Když jsem už tak nakousla Haina (Haineho, pardon, ale nevím jak to správně skloňovat) První čeho jsem si na něm všimla je že je to vcelku fešák, já vim že jsem povrchní co semnou naděláte. Hned za Naoto je to nejzáhadnější postava. Ať je Haine co je určitě to není tak docela člověk (jak jinak mohl přežít x kulek v hrudníku a pád z okna? A prosím uvědomte si že tohle není Naruto :-))

Naoto si ze svého dětství nic nepamatuje (tedy tak jsem to alespoň pochopila) dokonce ani svoje pravé jméno. Ví jenom to že s rodiči před někým utíkali a následně ten někdo rozčtvrtil jejího otce a matku a jí zůstala jizva na prsou ve tvaru X ( pro vysvětlení otec kryl matku vlastním tělem a matka zase chránila Naoto)

No a Badou… jak jsem zmínila Badou je magor a já ho zbožňuju. Živí se tím, že fotí páry při činnosti, která má sloužit k rozmnožování a pak ty fotky prodává. A jeden mafiánský boss nechce aby se svět dozvěděl o jeho úchylce a proto na chudáka Badoua poštve celý gang, aby získal zpět „ukradené tajné materiály.“ Kdyby nebyl Badou manga by ztratila většinu vtipu. Z jeho hlášek jsem opravdu nemohla. A poslední drobný detail o osobnosti našeho jedno očka, nevydží bez cigarety déle jak pět minut, a pokud je mu déle odpírán nikotin. *polk* To už bych raději cíleně provokovala mojí mámu, než abych mu stála tváří v tvář.

Doufám že jsem nikoho tímhle neodradila, Dogs je skutečně skvělá manga a stojí za pozornost .

Postavy

V rámci propagace téhle úžasné mangy jsem se rozhodla sepsat něco o čtyřech hlavních postavách. MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! Mohla bych později, pokud mě fanoušci Dogs nezavraždí, napsat něco i o postavách vedlejších, ale momentálně je pro mě priorita dopsat Sandmana 🙂

Mihai – Mezi zabijáky neměl konkurenci, a i když se teď spíše stáhl, není dobrý nápad ho podceňovat. O jeho minulosti se toho z ústřední čtveřice ví nejvíc. Dřív míval na starosti synáčka svého šéfa Iana a dá se říct, že byl zamilovaný do prostitutky jménem Milena. Jenže jednoho dne Ian Milenu zavraždil, což Mihaie dost vzalo. O pár let se s Ianem opět setkává právě u Milenina hrobu, kde vyplývá najevo, proč to Ian provedl. Po téhle kapitole čeká Mihaie až na pár momentů pauza. Což je škoda, protože Mihaie mám ráda, ale v nejnovějších kapitolách Bullets & Carnage (k dnešnímu dni je jich přeložených dvacet sedm) to pěkně rozjel a dokázal, že se s ním ještě musí počítat.


Naoto – Jedna z nejtajemnějších postav mangy, i když poslední dobou, stejně jako na ostatní „hrdiny“ příběhu začíná mangaka prozrazovat čím dál tím více (Nightie nabývá neblahého dojmu, že Dogs budou brzy končit) Naoto v dětství někdo vyvraždil celou rodinu a ona vyvázla pouze s velikou jizvou tvaru x na hrudníku, jak k ní přišla, jsem už vysvětlovala dříve. Její pravé jméno není Naoto, ale pojmenoval jí tak muž, který se jí potom ujal a udělal z ní to co je. Můžu říct, že to jméno nedostala jen tak pro srandu králíkům. Naoto se později snaží přijít na to, proč byla její rodina zavražděna.


Haine – Podivínský albín a hlavní hrdina, protože Bullets & Carnage se prakticky točí jen kolem jeho maličkosti. Sice nemám ráda týpky, kteří vyžerou celý příběh, ale u něj mi to moc nevadilo. Ze začátku se o něm vůbec nic nevědělo, jen to, že asi není člověk. Není. Když byl malý, byly na něm spolu s dalšími dětmi, prováděny pokusy a on má jako by rozdvojenou osobnost. Není zrovna společenský typ a jeho nejlepší přítel je Badou. Stará se o malou mutantku s křídly jménem Nil a má úžasný smysl pro humor. Jediný kdo hází lepší hlášky je už jen Badou.


Badou – Na první pohled magor a druhý pohled nedopadne o nic lépe. Je nezodpovědný, hlučný, otravný a trpí smrtelnou závislostí od nikotinu. Jeho poznávací znamení jsou dlouhé rudé vlasy, páska přes oko a právě zapálená cigareta. Kouří už od malička a řekla bych, že jeho plíce se už dají použít jen jako neprůstřelná vesta. Ale jakmile je bez nikotinu déle jak pět minut začíná být podle Haina drobítek nervózní (čti: je schopný sám postřílet celou mafii) V Dogs byl hlavně coby komická vložka a ten, jehož musí kamarádi neustále tahat z průserů. Podobnou funkci plní i v druhé řadě, s tím rozdílem, že se čtenář dozví, že Badou to v minulosti neměl vůbec lehké. Badou měl totiž bratra, novináře, který zemřel při jednom ošklivém incidentu, při kterém Badou přišel o oko. Od té doby se protlouká, jak může. Pracuje jako paparazzi, nebo jak se dá nazvat, že šmíruje lidi, pomáhá Hainemu nebo pracuje v obchodě. Jo a jen tak mimochodem, už od malička umí prát, šít a i vařit *_* Jo a ještě obrázek malýho Badoua s bráchou, to jsem si opravdu nemohla odpustit >klik<