Angel Sanctuary v originále  Tenshi  kinryoku bylo vůbec první pořádné anime které jsem viděla (nepočítám Pokemony, Digimony a jeden díl Sailor Moon po kterým jsem dva dny nemohla usnout).Doslova mě uchvátilo a na mém osobním žebříčku popularity stojí neochvějně na vrcholu dělajíc dlouhý nos na Hellsinga stojícího na druhé příčce.

Manga Angel Sanctuary je dvacetidílná sága z pera Kaori Yuki Dale má tři OVA díly které jsou pouze úvodem do celého děje. Je logické, že to, co se odehrává pomalu na dvou tisíci stánkách se jen těžko narve do jedné hodiny anime, takže postavy jako Sevi-sama, archandělé a rebelové museli jít stranou. V OVA je děj sestříhán na nezbytné minimum potřebné k pochopení. To samé s postavami z původních eh moc postav jich zůstalo jen asi deset.

Všeobecně je AS považováno za dívčí mangu, ale vzhledem k množství násilí a prolité krve si najde fanoušky i mezi kluky.

Kaori Yuki vychází z představy, že ne všichni andělé jsou dobří a démoni zlí. Protože píšu o Ova a ne o manze tak se budu držet toho co stvořili animátoři

Celý příběh se točí kolem školáka Setsuny, který je zatím poslední reinkarnace anděla Alexiel. Ta se vzepřela proti bohu a prohnilosti některých andělů. Byla poražena a její duše byla oddělena od těla, které zůstalo prázdné a je střeženo na nebesích.

To však unesou démoni Kurai a Arachne. Kuraii je dívka která se vydává za chlapce a Arachne je muž vydávající se za ženu.Taky z toho máte hlavu jako pátrací balón? A rozhodnou se Alexiel „zkompletovat“, aby pomohla Kuraii pomstít vyvraždění Gehenny, říše jejíž byla dědičkou. Alexiel kdysi dávno zachránila před anděli, kteří chtěli Kurai ublížit, a když myslím ublížit, nemyslím rovnou zabít…chápete? To by vysvětlilo Kuraiin  klučičí převlek. I když před andílky typu Rosiel by jí nepomohla ani svěcená voda. A když už jsem u toho Rosiela. Rosiel je Alexielino dvojče, anorganický anděl, boží favorit, největší světový narcis a asi nejcharismatičtější záporák, který žil. Alexiel Rosiela uvěznila na zemi a on ji za to náležitě nenávidí, tedy to je jeden z důvodů, tím druhým bylo, že ho nikdy nemilovala tak jako ostatní, což ješita Rosielova formátu jen tak přes srdce nepřenese.

Rosiela vysvobodí za pomoci černé magie jeho poskok Katan zábava může začít. Rosiel Sesunu poměrně rychle vystopuje a škodí mu jak může.

Naštěstí je tu Setsunův nejlepší kamarád Kira, který je ve skutečnosti Svatý meč sedmi ostří Ducha svatého a aby to nebylo málo zamotaný Setsuna se zamiluje do vlastní sestry Sáry, která jeho city, ke zděšení rodičů opětuje.

Angel Sanctuary je jak jsem řekla moje srdcová záležitost, ale pokud jste nejdřív četli mangu, tak bude Ova trochu zklamáním, já to ale měla přesně naopak, proto jsem s ním byla nadmíru spokojená. Je to asi jedna z nejkontroverznějších věcí kterou sem kdy viděla, kvůli incestu a tomu jak si Kaori pohrává s tradičními náboženskými prvky. Andělé lžou podvádí a kradou a nadruhou stranu třeba Lucifer je jedna z nejkladnějších postav mangy. I když u tvorby Kaori Yuki to není nic neobvyklého, byla bych překvapená kdyby se v jejích dílech neobjevila žádná fílie, nebo alespoň psychopat(i) Pokud nejste moc cimprlich a podobné věci vám nevadí, tak si AS zamilujete a dokonce budete Sáře a Setsunovi fandit. Opravdu bych někdy chtěla umět pořádně psát, abych mohla popsat svůj celkový dojem z mangy i ova, to bohužel nemím , takže vám nezbyde nic jiného než se na to podívat sami.

A jen pro zábavu taková blbinka který charakter z Angel Sanctuary jste  >tady<