Děvčátko Sharon (Jodelle Ferland) trpí náměsíčností a není neobvyklé, že v noci vypochoduje z domu klidně na silnici a neustále mumlá něco o tom, že se musí vrátit do Sillent Hill. A protože léky na Sharon přestávají působit, rozhodne se její matka Rose (Radha Mitchell) pro léčbu šokem a do onoho městečka jí zaveze i přes důrazný nesouhlas svého manžela (Sean Bean). Rose ale před Sillent Hill havaruje a když se probere, Sharon je pryč. Rose jí vyrazí do města najít a tím se pro ni rozpoutá peklo na zemi. Sillent Hill se zdá na první pohled jako město duchů s polorozpadlými opuštěnými domy, ale v okamžiku, kdy se rozezní siréna, vše dostane červený odstín, z nebe začne pršet popel a obludy města začnou vylézat z děr. To ale není jediné nebezpečí, které Rose hrozí při hledání dcery. Město není tak neobydlené jak se zdá, ve starém kostele se schovává jakási sekta náboženských fanatiků vedených ženou jménem Christabella, kvůli které se patrně z města stalo to, co se stalo. Rose spolu s policistkou Cybil, která se do města dostala stejnou náhodou, jako Rose pomalu odhalují, co se ve městečku odehrálo před lety za hrůzy, a zjišťují, jak silná je touha malé holčičky po pomstě.

Když jsem si na internetu četla příběh filmu, v duchu jsem uznale pískla a hned jsem si sehnala DVD, protože není nic lepšího než pořádná záhada a když je to navíc řízlé horrorem…tak to prostě musí stát za to. Bojím se nerada, ale pokud má film zajímavý příběh a zpracování jsem ochotna to překousnout. I když herní předloha není nezbytně nutná k pochopení děje, tak jsem chvíli, stejně jako hlavní hrdinka, tápala v temnotách. Hlavně co se týče jednotlivých oblud. Zatím co si skalní fanda jistě radostí mnul ruce, když se na scéně objevil Red pyramid, já jen žasla, co je to za týpka s velkým mečem a divným kloboukem. Na druhou stranu, vizuální zpracování a ty obludy jsou hlavní, a podle mě skoro jedinou předností filmu. Apokalyptická verze města působí stejně děsivě jako „normální“ verze depresivně a když se do toho přimíchá popel padající z nebe, nebo neprostupná mlha, je postaráno o skvělou atmosféru. Jenže to by to nesměla být taková nuda. Bavilo mě to do chvíle, než odhalili tajemství města, pak už mi to přišlo, že je to o ničem a ten konec byl na můj vkus moc ukecaný. To ani nemluvím o nelogičnostech v příběhu a zbytečných scénách, které tam byli jen proto, že si producent postěžoval, že je v příběhu málo mužských postav. I když mám Seana Beana vcelku ráda, tak tady byl opravdu zbytečný. Stejně jako „nestárnoucí“ detektiv. Vlastně když o tom tak přemýšlím, pro celý film by stačily jen tři postavy a peníze, ušetřené na honorářích, by mohl režisér vrazit do vylepšení scénáře. No scénáře…myslím, že pětasedmdesát procent replik vypadalo nějak takhle: „SHAAAROOON!!“ Taky vývoj postav byl braný poněkud hopem, tady zase kecám, jediná postava, která prošla nějakým vývojem, byla Rose. Z hysterické maminy v bílém se stala méně hysterická variace na Trinity v rudé.

Nemusí se to zdát, ale film má, kromě dobré první poloviny  a triků i jednu velkou přednost. Jodelle Ferland. Ta si se svojí trojrolí poradila skvěle a musím říct, že její ztvárnění zlé Sharon mě bude strašit ještě dlouho. Hold není nic strašlivějšího než malá holčička posedlá něčím špatným.

Jak to shrnout? Na jedno podívání to není vůbec špatné a místy jsou tam slušné lekačky, ale každý týden bych si to asi nepouštěla.