Poskoci

Lucien – Morfeův nejvěrnější a nejlepší sluha. Když byl Morfeus uvězněn, snažil se držet jeho říši spolu s dalšími poskoky v kupě. Jeho hlavním úkolem je ale pečovat o Morfeovu knihovnu, kde jsou zaznamenány všechny sny. Dříve byl havran, stejně jako Matthew (Matouš).

Matthew/Matouš – Dřív býval člověkem, ale zemřel ve spánku, proto dostal nabídku stát se Morfeovým havranem. Vlastně ani nevím, co pro Morfea dělá, kromě toho že otravuje a plní různé drobné úkoly.

Slušný obrázek jsem bohužel nesehnala. Matouš vypadá jako obyčejný havran 🙂

Mervyn Pumpkinhead/ Mervyn Tykvohlav – Můj oblíbenec. Pro Morfea dělá práci jakého si správce a údržbáře, i když neustále brblá, že jeho práce je k ničemu, protože Morfeus by si to mohl udělat sám a rychleji. Byl vidět hned v první knize série, kde řídil autobus, kterým vozil Morfea skrz sny. Neustále něco kouří a má prazvláštní smysl pro humor. Památná věta: Madam, jsem vaše nejhorší noční můra. Tykev se zbraní .


Nuala – Nuala je de facto Morfeův majetek. Věnovali mu jí Oberon s Titánií na konci Údolí mlh. Ze začátku byla nadzemsky krásná, ale Morfeus jí donutil zrušit kouzlo krásy, takže se z ní stalo obyčejné děvče se špičatýma ušima. Když přišla na to že, jí byla sebrána svoboda a byla věnována pánu Snění, docela jí to vzalo, stejně tak jako reakce jejího bratra Cluracana , který jí Morfeovi přivedl. Jediné co ho zajímalo, bylo, jak se nasáčkovat do postele chlapci, který přicestoval s Egyptskými bohy. Z počátku měla na starosti jen zběžnou údržbu snů a byla to ona, kdo varoval obyvatele domu Barbie před Georgem a kukačkou. Pak se obávala Morfeova hněvu, jenže ten jí nic neprovedl a ještě jí pochválil. Musím říct, že takhle rozzářený výraz jsem u žádné postavy ještě neviděla. Je do Morfea zamilovaná.

Lidé

Hob Gadling – Jednou se kasal v hospodě, že nehodlá nikdy zemřít. K jeho smůle měli zrovna v tom samém podniku dýchánek Morfeus se Smrtí. Morfea ten nápad zaujal a přemluvil svou starší sestru, aby se Hobovi vyhýbala, pokud si to on sám nebude výslovně přát. Morfeus se s Hobem domluví, že si každých sto let budou dávat sraz v té samé hospodě a on mu poví, jak se mu líbí jeho nesmrtelnost. Morfeus překvapivě každých sto let posedí s Hobem a rozebírají jeho život, kdy jednou je na vrcholu, daří se mu a libuje si své nesmrtelnosti. Jindy je zase na dně a málem škemrá, aby si pro něj Smrt přišla. Zatím poslední sraz měli někdy v osmdesátých letech. Pokud má Sen mezi lidmi přítele tak je to právě Hob, jak jinak vysvětlit, že se s ním přišel rozloučit, když měl jít podruhé do Pekla a myslel si, že už by se nemusel vrátit?


Rose Walkerová – S touhle slečnou by to bylo na hodně dlouho, takže jen ve zkratce. Rose je vnučka Unity Kinkaidové, kterou ve snu znásilnila Touha, což byla součást plánu jak se zbavit Morfea. Rose pátrá po svém bratru Jedovi . Na Floridě se ubytuje právě v tom zvláštním domě, kde žije i Barbie. S pomocí Zeleného ráje/Gilberta a Morfea vysvobodí svého bratra ze spárů sériových vrahů, jenže se začne ukazovat, že s Rose není něco v pořádku. Ona je totiž vír Snu a má moc zničit všechno snění, což Morfeus nemůže připustit a je odhodlaný Rose zabít, v tu chvíli zasáhne Unity a vysvětlí, že původně měla být vír ona, takže Morfeus zabije místo ní její babičku a nechá Rose žít. Rose zasahuje do příběhu ještě později, ale nechci moc spoilerovat.


Nada – Morfeova dávná láska, kterou uvrhl do Pekel, protože mu dala košem. Měla pro to pádné důvody, ale Morfeus si je odmítl poslechnout. V té době nebyl zrovna vstřícný, jak jsem již zmínila, změkl až časem. V Údolí mlh ho, ale vyprovokovala Touha, a když jí podpořila i Smrt (Každopádně odsoudit jí na věčnost do pekla, jen proto, že ti dala kopačky…tos fakt posral. Fajn, skončila jsem, už na mě můžeš začít řvát.) rozhodl se tu křivdu odčinit a vydal se pro Nadu do pekla. Zachrání Nadu ze spárů démona a dovolí jí žít nový život.

Sny

Korinťan – Tenhle sadistický sen, nebo spíše noční můru pokládá Morfeus za svoje mistrovské dílo. Místo očí má jakoby ústa, které zakrývá slunečními brýlemi, po té, co byl Morfeus vězněn na Zemi, Korinťan uprchl a čtyřicet let se protloukal po světě jako sériový vrah, pojídající oči svých obětí. Jeho hnusná povaha je nejlépe vidět hned v Domečku pro panenky, kde se účastní srazu sériových vrahů. Když po svém návratu, při sčítání snů Morfeus zjistil, že právě Korinťan utekl, snažil se ho vypátrat a jen taktak zabránil, aby zabil Rose Walkerovou a poměrně snadno ho zlikvidoval. Ale nebojte se, Korinťan tím zdaleka neskončil.

Zelený ráj – O Zeleném ráji sní hlavně objevitelé a jiní cestovatelé. Je to nádherný zelený prales, plný všemožné havěti, ale někdy na sebe bere podobu postaršího pána jménem Gilbert. Na rozdíl od Korinťana je to jeden z nejsympatičtějších a nejhodnějších snů. Objevil se poprvé taktéž v Domečku pro panenky, kde pomáhal Rose.

Kukačka – nadmíru spratkovitý sen, který ovládl místo, které si vysnila Barbie. Vypadá jako barbie, když byla malá a je nesmírně panovačná, tvrdohlavá a na první pohled bezcitná.

Ostatní

Lucifer –

Jak je všem notoricky známo Lucifer Světlonoš je padlý anděl, který ve světě Sandmana panoval Peklu a po stvořiteli je vůbec nejmocnější bytost. Dokonce i Morfeus z něj měl pěkně nahnáno. Jen vzpomeňte, jak se se všemi loučil, když měl jít do Pekla pro Nadu po tom, co si to s Luciferem rozházel.

Je prakticky všemocný a absolutně nevyzpytatelný a také se s nikým nemaže. Člověk nikdy neví, co od něj má čekat a pak jen zírá jako Morfeus, když si předním jednoho krásného dne uřízl křídla, předal vykulenému Tkáči snů klíč od Pekla a jel se válet na pláž. (To se stalo v Údolí mlh). V Pekle pak po něm vládli na boží příkaz andělé Duma a Remiel. Lucifera mám ráda, je šarmantní a podobně jako Smrt si ho musí člověk chtě nechtě oblíbit. Mám ho dokonce raději než Lucifera z Angel Sanctuary, kdyby se ti dva porvali tak by stoprocentně vyprášil Kirovi kožich.

Nakonec jen pár zajímavostí. Náhodou povedlo se mi zjistit, že dostal i vlastní sérii, ze které jsem tak porůznu nakradla obrázky a musím říct, že to vypadá více než dobře. K jeho podobě, Neil Gaiman si údajně doslova vydupal, aby byl Lucifer jako David Bowie. Dále měl Lucifer sklony používat plural majesticus, do momentu, než se vzdal vlády nad Peklem.

Mazikeen

Mazikeen má i přes svůj značně odpudivý vzhled k Luciferovi docela blízko, když jsem si o ní hledala detailnější a spolehlivější informace než ty, které nosím v hlavě tak jsem dozvěděla, že to snad byla i jeho žena a ne jen milenka, jak jsem se asi milně domnívala. Poprvé se v sérii objevila spolu s Luciferem a po té, co odevzdal klíč od Pekelné brány Morfeovi, s ním odešla do lidského světa.

Mazikeen má jednu polovinu obličeje jako normální žena a druhou polovinu bych přirovnala spíše k mrtvole v posledním stádiu rozkladu. Její tvář jí značně stěžuje schopnost dorozumívat se a mě dalo pořádnou práci luštit, co vlastně chce lidstvu sdělit. Po tom co si Lucifer otevřel bar v Los Angeles, kde hrál na piáno, začala nosit přes svojí znetvořenou tvář masku a nemluvila.