Preludia Nocturna:

První kniha Sandmanovské série začíná uvězněním Sna roku 1916 mágem Roderickem, který původně zamýšlel uvěznit Snovu starší sestru Smrt. Naštěstí pro lidstvo se mu ale záměr nepodařil. Jenže Sen strávil něco málo přes sedmdesát let oslabený, nahý a bez odznaků své moci (helmy, váčku s prachem a rubínu) pod skleněným poklopem. A na světě se bez pána snění dějí věcy. Lidé buď nespí vůbec, nebo zase bez přestávky dvacet let. Sen náhodou uprchne a zchladí si žáhu na synovi mága který už zemřel a vydává se hledat odznaky své moci. Váček s prachem má ve svém vlastnictví John Constantine (jo ten Constantine), helmu vyhandloval démon Choronzon (tím že Choronzona porazí si vyslouží nevraživost Lucifera) a rubín vlastní John Dee známý spíše jako Dr. Destiny.
V tomhle díle se kromě Johna Constantina objeví i Kain s Ábelem a velmi populární slečna Smrt.

Domeček pro panenky:


V Tomhle díle se objeví další z rodiny Věčných jmenovitě Touha a Zoufalství, které jak jinak kují pikle. Takže Sen se snaží dát do pořádku svou říši která za sedmdesát let jeho indispozice je lehce v troskách. Pomáhá mu stím knihovník Lucien a havran Matouš. Při inventuře zjistí že mu chybí čtyři obyvatelé jeho říše. Kapka a Surovec, Zelený ráj a nakonec velmi nebezpečný Korinťan. A navrch se zjistí že se objevil snový vír který k sobě přitahuje sny tudíž je může zničit, vír se nachází v Rose Walkerové docela sympatické američance která se se snaží vystopovat svého bratra, kterého týrají pěstouni (mimochodem Rose je vnučka Unity Kinkaidové, což byla jedna z prvních napadených spavou nemocí. A právě Unity někdo ve spánku znásilnil atd.) a kterého odřízli od snění Surovec s Kapkou. Rose se ubytuje v domě plném zajímavých existencí ( třeba domácí je tranvestita, dvěma pavoučími ženami, až příliš dokonalým manželským párem….) Vrátím se k Jedovi, takže ve snu má kromě dua S&K taky dávno mrtvého Hectora a jeho těhotnou ženu Lytu. Sen Jeda vysvobodí, ale tím znovu zabije Hectora a Lyta ho obviní z jeho vraždy. Sen jí s klidem oznámí že si příjde pro jejího syna.

Jed se dostane do spárů Korinťanovi který ho odveze na jakýsi sněm sériových vrahů.

Tak dál nespoileruji, ale já sem si strašně oblíbila postavu Zeleného ráje.

Krajina Snů:
Tohle je prý nejkratší kniha celé série, obsahuje čtyři povídky,
Kalliopé – O unesené a zneužívané múze mimochodem Snovi bývalky
Sen tisíce koček – O docela podivném snu jednoho kotěte
Sen noci Svatojánské – Výborný příběh o premiéře této legendární Shakespearovi hry
Fasáda
– kde figuruje další známá komixová postava stárnoucí a po smrti toužící Uranie Blackwellová (Elementálka) a hádejte kdo jen zaskočí?

+ jako bonus scénář ke Kalliopé

Údolí Mlh:


Můj zatím neoblíbenější díl má zdánlivě jednoduchý děj. Sen se na rodinném setkání Věčných chytne s Touhou a ta mu vyčte jak se ošklivě zachoval ke své dávné lásce Nade ( nechtěla sním zůstat tak jí poslal na 10 000 let do pekla) a když se k Touze přidá i Smrt nevydrží a aby měl čisté svědomí vydá se jí zachránit do pekla. Jenže už od Preludia Nocturna to má rozházené s Luciferem takže se rozloučí se všemi přáteli kdyby se náhodou nevrátil. Jenže Sen asi zažije největší šok svého života když mu Lucifer oznámí že končí, uřízne si křídla a Morfeovi (jak se Sen jmenuje, už sem líná skloňovat ) věnuje klíč od Pekla. A o to projevují zájem bozi známých i neznámých panteonů a jsou ochotni servat se o něj jako psi.

Hra o tebe

Nejdřív musím říct že se mi Hra o tebe opravdu líbila, když jsem s ní odcházela z knihovny přečetla jsem jí celou už na zastávce a pak znova doma.

Pamatujete si na jednu z obyvatel domu, kde žila Rose Wolkerová v Domečku pro panenky? Myslím tím Barbie, které se rozpadlo dokonalé manželství s Kenem, takže se odstěhovala do New Yorku, kde žije v domě se stejně zajímavou sestavou jako tenkrát, když bydlela s Rose. V domě s ní žije lesbický párek Hazel a Foxglove, tichá brýlatá Thesálie, hodně zvláštní Georgie a její nejlepší přítelkyně Wanda, která se dřív jmenovala Alvin.Myslím že bych mohla připomenout její sen z Domečku pro panenky, zdálo se jí že je princezna a po svém království se toulá s velým psovitým něčím jménem Matrin Deset kostí Barbie je po rozvodu zničená a maluje si po obličeji, jen aby byla trochu zajímavá. Jednou před kavárnou narazí Barbie na polomrtvého Martina, který jí říká princezno, oznámí jí že jí její království potřebuje, předá jí amule Porpentine a potom umírá, zastřelen New Yorskými strážci zákona.

Pomocí Porpentine se ve snu dostane do svého království, kde se setká se svými služebníky krysákem(?) Wilkinsonem, opičákem Prinadem a Luv, ta je buď papoušek, nebo dodo. Ti jí řeknou že její království ovládla zlá Kukačka.