Ashina Tomo je průměrná japonská školačka, tak trochu se krčící ve stínu svojí  nejlepší kamarádky Elie. No a Ashina je navíc (překvapivě) zamilovaná až po uši do toho nejhezčího kluka, který kdy navštěvoval školu kam s Elie chodí. Pan Perfektní se jmenuje Eiji a v den jeho narozenin (ke kterým mu koupila stříbrný řetízek) Elie zatáhne Ashinu k osamělému fotoautomatu nebo co to bylo, ke kterému se váže zvláštní pověst, prý dokáže splnit každé přání. Žije v něm totiž duch malé holčičky Ririko a právě ta všechna přání plní. Po svém.

Dívky to chtějí vyzkoušet, jenže se objeví zvláštní kluk jménem Isaiah a řekne jí, že to rozhodně není dobrý nápad. A pak se jí hned zeptá jestli je panna, za což dostane po hlavě taškou a holky raději zmizí, poté se tam objeví Isaiahův společník (vypadá jako černovlasý Riff). Ashina měla pak ve škole nehodu, takže poprosila Elie  aby Eijimu předala dárek za ní. Eiji si ale myslí, že je dárek od Elie a ona mu to ani v nejmenším nevyvrací. Prostě jí Eijiho přebere. Ashina je zdrcená a rozhodne se využít Riričiny pomoci. Nechce nikomu ublížit, jen si přeje být hezčí než Elie a aby jí patřilo Eijiho srdce. A Ririko začne její přání plnit. Neprozradím jak, jen pro příklad uvedu jak splnila přání dívce, která chtěla být menší (měřila 175 cm). Srazilo jí auto a ona přišla o obě nohy. Takový je způsob jak plní Ririko přání. Ashina lituje toho co provedla a snaží se vzít svoje přání zpět, jenže neví jak. Víc opravdu prozrazovat nebudu, při rozsahu příběhu by se zase mohlo stát, že bych vyzradila konec a zkazila lidem překvapení 😉

Psycho knocker není o moc delší než Cruel fairytales má jen asi 71 stránek a ikdyž tam nejsou tak nepředvídatelné dějové zvraty jako v CF, je to rozhodně další z věcí u kterých člověk nelituje stažení. Ririko, Isaiah a jeho přítel jsou správně tajemní a hlavně Ririko je tak děsivá, že Samara/Sadako vedle ní vypadá až komicky.

Možná se můj názor nebude zdát objektivní, všechno od Kaori Yuki zbožňuju, hlavně její oneshoty, ale tohle je opravdu kvalitní hororová manga.

Obrázky:1;2;3;4;5;6;7