Popravdě já vyrůstat ve stejné rodině jako on, tak ztratím i rozum. No každopádně je to ještě větší průšvih než samotné narození Genesis.  Cherubíni jsou z toho pěkně na prášky a nasadí na Jesse svatého zabijáka (= psychopatického Kovboje)

Deblanc :Proč myslíš, že jsem poslal vzbudit Svatého právě Pila?

Fior: Nenaznačuješ doufám, že byl Pilo dvojtej agent?

Deblanc: Na můj vkus byl až moc horlivej. Moc přesnej. Moc čistej na to aby se tomuhle dalo věřit.

Fior: Byl to anděl našeho Pána! Co bys chtěl – aby dýloval crack?

To že má v sobě Jesse Genesise přineslo i jisté výhody. Získal Hlas, kterému nemohl nikdo odmítnout a jiné vychytávky. Každopádně, když přežije první setkání se Svatým, zjeví se mu jeden Cherubín, na kterém si Hlas vyzkouší.  Díky tomu od něj zjistil, že Bůh to po Genesisově narození zabalil a zdekoval se z nebe .Jesse se boha rozhodne najít, ne že by to bral jako svoji občanskou povinnost, ale chce si to s nejvyšším jednou pro vždy vyříkat a donutit ho, aby lidem řekl, co provedl.

Jako správný hlavní hrdina v tom nejede sám, ale má „pomocníky“ A Robin nebo Black cat to rozhodně nejsou. V hledání Boha Jessovi pomáhá jeho bývalá přítelkyně Tulip, která si přivydělává jako nájemný vrah a Irský neuvěřitelně sprostý a nevychovaný upír jménem Cassidy, který mi zničil veškeré iluze o „dětech noci“ Zároveň je to nejzábavnější postava prvního dílu. Ve druhém se bohužel nevyskytuje, ale zase je tam krásně vidět jak to chodí na texaském venkově (Jesseho zavírala despotická babička do rakve, když řekl sprosté slovo a rodiče jeho nejlepšího kamaráda byli sourozenci)

Pokud vás náhodou šokovala Dogma a nebo Angel Sanctuary tak Kazatele vyhoďte z okna (a nebo ho pošlete mě muehehe) Kazatel je totiž nádherná ukázka kolika různými  způsoby se dá přeložit slůvko fuck. Na každé stránce je minimálně jedno sprosté slovo. Obvykle takové věci nemám zrovna v lásce, ale Kazatel je zároveň velmi zábavný a čte se neuvěřitelně dobře. Myslete si o mě že jsem třeba barbar, ale V jako Vendeta mě nechytlo, na rozdíl od tohohle .Tulip je vcelku sympatická, ne to že je to ženská, a myslím, že tam není jen proto, aby óchala a áchala nad Jessovými hrdinskými skutky. To jak si vytrhla ten nůž z té ruky, bylo epes. Cassidy je taky fajn a ze všech postav hází nejlepší hlášky, které zde bohužel nemůžu uvést, protože jsou to vulgarismy takového kalibru, že by mě při jejich interpretaci musela hanba fackovat. Ani samotný Jesse není špatný, nechová se jako typický tragický hrdina a navíc má neuvěřitelný smysl pro humor.

Coltrane:Nechci bejt necitlivej Jesse, ale na chlápka, kterej ztratil víru, seš docela v klidu…

Jesse: Stravujou mě vnitřní muka. *V tom okamžiku si Cassidy nechutně krkne* Hele, jeho taky.

Kazatel je zajímavý a neuvěřitelně chytlavý, drsný, nebere si s ničím servítky a dělá si legraci i z lidské tragédie (viz prdelman) a skoro všichni jsou tam úchylové. Hlavně Texasani. A místy jsem dokonce Bohovi přála aby ho ústřední trojce nenašla XD

V tomhle městě se odehrává deset milionů příběhů. Bohužel ne všechny končí morálním ponaučením