Koralina Jonesová je malá holčička která se nastěhovala s rodiči do nového domu, kde mimo nich žijí ještě dvě vysloužilé divadelní herečky chovající teriéry a starý dědek, který cvičí myší cirkus který jí říká Karolíno. Koralina se považuje za objevitele a ve volném čase pročesává zahradu a okolí domu. Jenže jednoho deštivého dne má hold smůlu, takže jí tatínek poradí ať třeba prozkoumává byt, spočítá okna , dveře, modré věci..

Při počítání dveří učiní Koralina objev, v bytě je čtrnáct dveří, ale jen třináct jde otevřít. Koralinina maminka jí řekne, že když dům dělili na byty, tak zazdili průchod a že na druhé straně dveří je prostě zeď oddělující jejich byt od bytu sousedního.

Jenže když ty dveře otevřela Koralina bez maminky nebyla za nimi zeď ale průchod do bytu který byl stejný jako ten jejich až na pár drobných detailů. Druhou matku a druhého otce. Oba dva mají místo očí knoflíky a chtějí aby tam s nimi Koralina zůstala a nechala si taky místo očí přišít knoflíky.

Když se Koralině podaří utéct po nějaké době její rodiče zmizí a jí je jasné že je má její druhá matka. Proto se musí vrátit a druhou matku porazit v souboji jak jí poradila Kočka , která také může jako ona cestovat mezi světem který vytvořila druhá matka a světem ve kterém žije Koralina.