Svoje místo mohou opustit jen jednou za devět let, kdy se na louce za zdí koná magický trh. Právě tam se seznámí otec budoucího hlavního hrdiny s jistou dívkou (bohužel o ní nemůžu nic prozradit to už bych sem rovnou mohla napsat jak to dopadne 😉 )

No a za pár měsíců se objeví na scéně Tristran Thorn, kterého pak vychovává jeho otec se svou ženou.  Tak nějak všichni vědí, že je Tristran jiný než ostatní. Je ale po uši zamilovaný do slečny Viktorie Fosterové a jak to bývá nevypadá to, že by jeho city nějak výrazně opětovala. Jednou když doprovází Viktorii domů (neúspěšně se na ní pokouší vymámit alespoň polibek) vidí jak padá hvězda a Tristran se ji rozhodne Viktorii přinést, aby dokázal jak jí miluje. Jeho otec nevypadá překvapen tím že se mu synátor hrne na druhou stranu zdi, dokonce mu i pomůže projít mezerou a na cestu mu dá skleněnou konvalinku kterou dostal….hádejte od koho J. Jenže hvězdy nepadají denně takže je o ní jak se patří zájem.

Tristran tedy musí předstihnout čarodějnici toužící po ztraceném mládí a tři bratry soupeřící o moc. A to nemluvím ještě o tom nemilém překvapení když se mu podaří hvězdu objevit.