Doplňuji si vzdělání co se západního komiksu a animám týče a z nedostatku jiné, kvalitnější zábavy sleduji Batman: The animato series, kromě Batmana budoucnosti jediná, která mě neomrzela po deseti dílech. I když i v TAS jsem se taky někdy nudou málem ukousala. No to je vedlejší. Batman je podle mě sám o sobě nudná postava a krajně podezřelá. Co si myslet o chlapovi, který neví, kde se nosí slipy a po nocích hopsá po domech s nevkusně maskovaným pubescentem? Co mě však na Batmanovi hlavně baví, jsou záporáci. Scarecrow, Dr. Destiny, Two-face, Poison Ivy a Joker, jsou moji oblíbenci, ale čím si mě Batman opravdu získal je Jokerova pomocnice Harley Quinn. Dříve jedna z Arkhamských psycholožek známá jako doktorka Harleen Quinzel. Ta se zabývala Jokerovou psychoanalýzou a dokonale propadla jeho kouzlu. Do svého pacienta se beznadějně zamilovala, pomohla mu uprchnout z Arkhamu a už coby Harley Quinn (vyslovuje se stejně jako Harlekýn) mu začala pomáhat škodit Batmanovi. Z úctyhodné a racionálně uvažující psycholožky se stala pološílená kvílející fanynka v červenočerném klaunském oblečku bezmezně milující „Mr.  J.“ Obvykle mi takovéhle kvičící ženské lezou na nervy, ale u Harley mi to přijde hrozně roztomilé a než abych jí nesnášela, jí lituju. Joker jí ponižuje, tluče a v pravidelných intervalech se jí snaží zabít. Málem se mu to povedlo myslím, že to bylo v No man‘s land, ale ruku bych za to nedala. Teď čtu takových komiksů, že se mi to plete, ale naštěstí pro Harleyiny fanoušky zasáhla Poison Ivy a svou kamarádku zachránila. Vůbec vztah Harley Joker je docela zvláštní a je zábavné ho sledovat. I když se zdá, že Harley Jokera jen otravuje a její přítomnost mu není příjemná, tak na ni docela žárlí a místy je vůči ní dost majetnický)

Už dlouuuho, snad od Deliria, mě žádná postava nezaujala tak jako Harley. Je roztomilá, je zábavná a Batman by mě bez ní nebavil, všechny díly, kde je ona patří k mým nejoblíbenějším a všem vřele doporučuju přečíst Batmanovský oneshot Mad Love, má to jen sedmdesát stran, ale smála jsem se od začátku skoro až do konce.

No mám čas tak napíšu něco, jako obsah pár epizod s ní a možná pak dodám další. Berte to s rezervou, mluví tam docela rychle, hlavně Harley a dost mi mohlo uniknout.

Mad Love

Na začátku se Joker za asistence Harley snaží spravit komisaři Gordonovi chrup

Joker: Všechno musí ven Jáchácháchá!

Ale na (ne)štěstí zasáhne Batman a Gordona zachrání (chjo) Jokera to naštve, protože Batman mu vždycky zkazí veškerou srandu a ve svém doupěti kuje pikle, jak se netopýřího muže konečně zbavit a pouhé zastřelení, které navrhovala Harley, mu přijde nudné, takže se prohrabává lejstry se starými plány, ale žádný se mu nezdá dost dobrý. Harley má ale jiné plány jak trávit večer a plazí se Jokerovi po stole v negližé jako liána a navrhuje mu projížďku na Harleyi XD. Joker má dorážení dost a vyrazí Harley ven k hyenám. Harley je nešťastná a nostalgicky vzpomíná na to, jak se dali s Jokerem dohromady. To ještě bývala zaměstnaná v Arkhamu a ještě se pokoušela Jokera léčit, ten se doktorce Quinnzelové snaží všemožně zavděčit a dokonce ji nechává na stole v pracovně růži, i když je to jasné znamení, že Joker coural po Arkhamu bez dozoru, tak doktorka nevypadá zrovna naštvaně, ba právě naopak. Joker se jí začne zpovídat z toho, jak měl kruté dětství a o tom, jak ho otec bil. Doktorka je z toho naměkko a sama se taky začne svěřovat klaunovi, do kterého se zamilovala (nezapomenutelná scény, kdy Harleen leží na lehátku a Joker jí s chápavým výrazem poslouchá XD) No idilka netrvá dlouho a Joker zase vezme kramle, jenže je za nějaký čas opět dopaden Batmanem a ve stavu dost pocuchaném dopraven do Arkhamu. Když Harleen vidí, jak je její miláček zbitý velkým zlým netopýrem, něco jí přeskočí v hlavě, vrhne po Batmanovi tak vražedný pohled jak je to jen možné a ještě ten den Jokera vysvobodí za pomoci malé bomby, plynové pistole, cihly a gumového kuřete XD. Světe, zrodila se Harley Quinn. Na konci Harleyina vyprávění vypadají hyeny dost dojatě a Harley si po chvíli uvědomí, že za všechny její problémy ve vztahu s Jokerem jsou Batmanova vina a je rozhodnuta si to s ním vyřídit za pomoci jednoho Jokerova plánu. Celkem chytře vláká Batmana do pasti a chce ho nechat sežrat piraňami.  Batman na ní zkouší nějaké psychořeči, že ji Joker jen využívá (což je pravda) a dokonce se jí i vysměje. Slyšíte? Batman se smál. Velice děsivé. Když vidí, jak je Harley slepě oddaná zkusí to jinak. Jak by asi Joker mohl uvěřit, že ho zabila, když z něj zbudou jen kosti? Tohle zabere, proto Harley raději Jokera zavolá, aby to viděl.

Joker do telefonu: …hmm…jo chápu, máš Batmana…TY MÁŠ BATMANA??

Joker přijede, ale místo aby Harley pochválil, jí ztluče a vyhodí z okna. Chudinka vypadala dost zuboženě. Nakonec tradiční Joker-Batmanovská bitka, kdy Batman omlátí Jokerovi o hlavu, že miluje jen sebe a k Harley se zachoval hnusně, i když ho málem zabila, o čemž se Jokerovi ani nesnilo. Nakonec ho hodí do komína. Později v Arkhamu. Harley svůj pád překvapivě přežila a značně pochroumaná se vrací do svého předchozího pracoviště jako pacientka. Zatím co ji zřízenci překládají z vozíku, vede velmi tvrdý vnitřní monolog, že Joker je násilník, blázen a ona si už nikdy nedovolí mu odolat. Pak její zrak padne na vázu s růží a vzkazem: Uzdrav se brzy! Mr.J No a je po zásadovosti a Harley v tom zase lítá 🙂

Harley and Ivy

Harley a Joker prchají před Batmanem. Harley je vyděšená a snaží se ujet, ale Joker si zběsilou honičku užívá.

Joker: Nádherný den! Vítr ve vlasech a Batman v zádech!

Pak i on toho má dost a řekne si Harley o pistoli. Harley mu ale podá takovou tu s tím praporkem s nápisem BANG! Takže Batman vyvázl a Joker se může vzteknout. Ve skrýši se jako vždy rozzuří a Harley vykopne. Zase. Jenže tentokrát je to na Harley moc a je ochotna Jokerovi dokázat, že ona se bez něj obejde. Chce ukradnout velmi vzácný Harlekýnův diamant, ale její loupež překazí Poison Ivy, která z muzea krade nějaké jedy. Harley si vezme diamant a spolu s Ivy se snaží utéct. Harley je dostane ven tak, že mrskne po policistech s výkřikem hands up! Jeden z jedů, které ukradla Ivy a pak spolu ujedou, přičemž si Ivy neodpustí velmi otřepanou větu o začátku krásného přátelství. V opuštěném domě dá Ivy Harley látku proti jedu, který Harley použila na policisty v muzeu (Ivy je imunní proti všem jedům) a Harley jí vypráví o svém vztahu s Jokerem. Ivy se diví, jak s ním může žít a jen protáčí panenky při tom, jak harley haleká, že jí Joker miluje.

Harley: Vážně jsem jenom jeho rohožka?

Ivy: Děvče, kdybys měla prostřední jméno bylo by to Vítejte!

Ivy pak má k Harley přednášku, po které jsou děvčata rozhodnuta natřít to všem chlapům. Jak, to se ukáže v zápětí a Gotham má nové královny zločinu. Mezitím Jokerovo doupě vypadá jako smetiště a on se strašně diví kde je Harley, pokaždé když ji vykopl, tak se vrátila.

Joker: Kde je Harley? Je tu bordel! Nikdo nekrmí hyeny! A já nemůžu najít PONOŽKY!

Harley se s Ivy daří skvěle, ale přesto se jí stýská po Jokerovi, proto mu zavolá, ale nepočítá s tím, že si ji najde přes telefon a jde ji navštívit. O tom, kde je Ivy a Harley se dozví i Batman, kterého dívky celkem snadno zlikvidují a pošlou do kša. Pak je přijde navštívit Joker, že si jde pro to, co je jeho. Harley si nadšeně myslí, že je to ona, jenže Jokera zajímá spíš diamant, který ukradla. Ivy má vůči Jokerovi jisté výhrady a n se jí na oplátku pokusí otrávit květinou, co nosí na klopě, jenže na Ivy neplatí žádné jedy. Najednou se tam objeví Batman (zase) a začne zmatek, kterého využijí Harley s Ivy a utečou. V autě slaví únik a libují si, že je žádný muž nikdy nechytí. To je pravda, o pár vteřin později jejich únik zhatí žena XD No a na konci putuje Ivy, Harley a Joker do Arkhamu, kde mají všichni rezervované cely.