Po zpackané „vraždě“ je Růža s Jackem v trestu. Jack galejničí a Růža je odsouzena k týdennímu pobytu s vlastní sestrou na farmě, kde žijí nelidsky vypadající mýty, kam mimochodem odvážejí i uprchlické prase Collina. Jenže už na cestě na farmu se začnou dít divné věci, kolem farmy zvířat se povalují nábojnice, což by mělo být nemožné, protože lesy kolem farmy jsou začarované tak aby se tam nikdo se zbraní v ruce nedostal. Navíc když dívky s Collinem dorazí na farmu je absolutně vylidněná…tedy vyzvířená a v největší stodole hřímá Collinův bratr projev, za který by se nestyděl ani soudruh Stalin. A aby nebylo málo muž, který měl na starosti chod farmy, zmizel. Podle prasátek utekl. Snow má podezření že něco nehraje a skutečně vyplašená začně být v momentě, kdy najde Collinovu hlavu naraženou na kůlu před domkem kde je ubytována.

Zvířátka vedená Zlatovláskou (tou od tří medvědů), která má plnou hubu proletariátu, revoluce a svržení humanoidních tyranů si chystají svůj malý převrat ala Velká říjnová revoluce, ke kterému se přidává i Růža, i když ne z ideologických důvodů. Tak jako tak Snow jde o život a jejím jediným spojencem je lišák Reynard, který jako jeden z mála zůstal věrný mýtům a jasně dal Šerchánovi (jo tomu tygrovi) najevo na čí straně je.

Tak tohle bylo asi stokrát lepší, než Legendy v exilu a těším se, až to bude i česky, protože na fanatických zvířátkách, hlavně Šerchánovi a Baghíře, bylo něco šíleného. A jelikož Fables vychází ve velice antikomunistické zemi tak se tam s revolucionáři opravdu neserou.