Jedna z mých oblíbených mang od Kaori Yuki a i když má manga jen jeden book tak, je děj poměrně složitý. Pokusím se ho alespoň trochu naznačit a kdybych něco řekla špatně, klidně mě v komentářích opravte, manga je to poměrně ukecaná a má angličtina (stejně jako čeština) není zrovna na úrovni.

Příběh začíná snem hlavní hrdinky Lucie při cestě na zámek, na který je pozvaná. Zdá se jí o dvou malých dětech ztracených v lese a o hrací skřínce, ke které se váže zvláštní příběh. Ve skřínce je kruh čarodějnic, uprostřed kruhu lapená dívka a kousek od nich anděl s napnutým lukem. Anděl byl vyhoštěn z nebe za porušený nebeských tabu a na zemi se zamiloval do lidské dívky. Tu ovšem chytily do svého kruhu tančící čarodějnice a anděl dívku raději sám zabil, aby ji dostal pod boží ochranu. Tedy alespoň myslím, tuhle část jsem překvapivě moc nepochopila.

Lucii doprovází na zámek sluha zámeckého pána Martin. Na zámku se setká se dvěma dalšími dívkami, které jsou přibližně stejného věku jako Lucie a jsou jí i podobné, jsou to slečny Marie a Elessie. Pak se jim představí zámecký pán Julien a prozradí jim důvod proč je pozval na zámek. Před lety se mu ztratila sestra a on se jí snaží znovu najít. A jedna ze tří dívek je právě ta sestra. Lucie nechce mít s Juliánem nic společného, protože jí na začátku urazil, ale Marie udělá cokoliv aby se právě ona stala jeho sestrou. A všechno se začne komplikovat když Elessie záhadně zmizí.

Cruel fairytales je i přes svou délku (jen cca. 56 stránek) skvělá, co jiného by se taky dalo čekat od Kaori Yuki? J Děj je absolutně nepředvídatelný a obsahuje několik zvratů, které váš pohled na děj obrátí o stoosmdesát stupňů. Jinka stáhnout si to můžete zde >klik<