Prostě Bruce je člověk jako vy, nebo já až na ty jeho miliardy. Takže stárne a věkem slábne má potíže se srdcem, tudíž už dávno musel kápi pověsit na hřebík a svoje místo v batmobilu přenechat mladšímu Terrymu McGinnisovi, který je u něj do slova za trest. Terry je bývalý Gothamský přeborník ve skoku do průseru, ale postupem času z něj Bruce udělal za vydatné pomoci své hole nového Batmana. Terry plní svůj úkol víceméně zodpovědně a po nocích nahání Jokerz, kteří teď až podezřele často kradou nejrůznější mikročipy, místo toho aby randil se svojí přítelkyní Danou. Té je pokaždé divné jak může práce asistenta důchodce tak vyčerpávat. I když označení Bruce jako důchodce není zrovna na místě. Starý pán se chce vrátit do vedení Wayne Enterprises, což se pár významným lidem zrovna nehodí. A nějakou zvláštní náhodou Jokerz (tlusťoch Chucko, praštěná dvojčata DeeDee, strašák Ghoul a hyenoidní Woof) udeří zrovna na slavnosti, kde se návrat Wayna do vedení ohlašoval. A objeví se někdo, kdo měl být už léta mrtvý. Psychopat s hlasem Luka Skywalkera, Batmanův arcinepřítel Joker.

Starý pan Wayne je dokonale zmatený, vždyť ho před lety viděl umřít, ale není pochyb o tom, že je to on a že ví o Batmanovi úplně všechno. Terry mezitím bojuje s Jokerz a víceméně se mu je podaří zahnat. Chce zjistit více o Jokerovi, ale jak Wayne tak bývalá Batgirl a nynější inspektorka Barbara Gordonová mu odmítnou cokoliv prozradit a Wayne donutí Terryho vrátit Batmanův oblek, že tohle už není jeho věc a že nechce, aby ho Joker ohrozil. Terry se urazí, ale alespoň má víc času na to být s Danou, se kterou vyrazí na diskotéku, kde se baví stejně jako dřív. Do momentu, než DeeDee napadnou Danu a po Terrym se vrhne zbytek Jokerz. Terry bitku zvládne a vzteklý vyrazí k Wanovi domů. I když Terry není myslitel, došlo mu že Jokerz vědí, že on je nový Batman a že by mohli pak jít i po jeho rodině a přátelích. Celá věc se začíná stávat nepříjemně osobní. Ve Wayne manor najde rozflákané věci, přizabitého psa Ace , všude po zdech jsou červenou barvou vyvedené nápisy HAHA a pana Wayna ležícího na zemi s velmi širokým úsměvem na rtech. Je hned jasné, kdo zašel na návštěvu.

Pak už konečně Terry vytáhne z inspektorky Gordonové veškeré detaily o Waynově a Jokerově ošklivé minulosti. O tom jak Joker s Harley Quinn unesl druhého Robina Tima Drakea, o tom jak ho mučili, dokud se nepomátl na rozumu a neprozradil jim Batmanovu pravou totožnost, o tom, jak pak traumatizovaný Tim Jokera zastřelil a zařekl se, že už s Batmanem nechce mít nic společného a o tom jak si to Bruce do dnes nepřestal vyčítat. Joker je zpět rozhodnutý mstít se a na Terrym je zarazit ho pokud možno trvale.

Hned ze začátku musím říct, že jsem zaujatá. Mám strašně ráda Jokera, Harley Quinn, starého (někdy)  i mladého Batmana a dokonce i dogu Ace a v BB: Return of the Joker se sešli všichni a moje fanouškovské srdíčko se celou hodinu a čtvrt tetelilo absolutní radostí. Hlavně když se na konci vyjevily příbuzenské vztahy mezi několika postavami. To jsem málem tleskala. Takže žádnou kritiku nečekejte. Leda si můžu nadávat do pitomců za to chabé nastínění děje výše. Já si celý film užila, ať si koumáci s csfd říkají, co chtějí Batman Beyond je pro mě jedna z nejlepších batmanovských sérií. Lidi budou znát BB spíš pod názvem Batman Budoucnosti, kdysi dávno to běželo na ráno na Nově a hrdě prohlašuji, že jsem viděla většinu odvysílaných dílů. Batman Beyond je depresivnější a temnější než TAS a celá pochmurnější atmosféra se promítla právě v návratu Jokera. Hlavně po shlédnutí flashbacku s Jokerovou smrtí člověka zamrazí a to že se tvůrci rozhodli šetřit na světlých barvách, taky na rozjuchaném dojmu nepřidá. Jinak starý pan Wayne je stále tvrďák, inspektorka Gordonová by mohla pohledem řezat sklo, Joker je v nejlepší psycho-formě a Jokerz…no to jsou Jokerz. Akorát Terry je krapet nudná postava a někdy bych ho nejraději vzala klackem po hlavě. To samé Danu. Měla bych vymyslet nějaký závěr. Nic mě nenapadá, leda:

Hello Gotham. Joker’s back in town!