Jeden shogun, jehož jméno jsem zapomněla, měl dva syny a nemohl se rozhodnout který z nich bude jeho nástupcem. Proto se svým rádcem vymysleli „Geniální“ tah. Ve stejné době totiž existovali dvě skryté vesnice a v každé z nich žil jeden rod elitních ninjů. Ty rody se jmenovaly Koga a Iga. Protože je politická situace dost složitá shogun rozhodl, že každý klan bude bojovat za jednoho jeho syna a klan který vyhraje tím tedy určí nástupce. Klan Iga bojuje za staršího Takechyia, Koga za mladšího Kunichiya. Proto dal sepsat dva svitky kde byla napsána jména deseti nejlepších z obou vesnic, které se spolu mají utkat. Další problém je to, že Koga a Iga spolu před lety válčily a teď udržují jakýs takýs smír, který se má upevnit sňatkem vnučky vůdkyně Iga Oboro a vnukem vůdce Koga Gennosukem.

Dá se říct, že právě Oboro a Gennosuke jsou hlavní aktéři příběhu. Oba se milují, ale okolnosti je donutily postavit se proti sobě, stejně jako před lety jejich prarodiče. Po tom co je zrušena mírová smlouva vypadá to přesně, jak když se pustí dva vzteklí psi ze řetězu. Klany se začnou navzájem vraždit a přitom ani pořádně neví proč. Nevím jak se to autorovi povedlo, ale ikdyž má manga jen pět svazků, tak jsou všechny postavy perfektně propracované, dokonce bych byla schopná věřit, že i zrůďáci z obou klanů mohli žít. A v anime je to prý ještě lepší (proklínám tě, youtube! Slyšíš?!) Každý z dvaceti ninjů má svojí vlastní jedinečnou bojovou techniku, ať jsou to Obořiny oči, schopné zrušit jakékoliv genjutsu nebo ninjutsu, nebo oči Gennosukeho a jeho učitele Hyomy, ty zase dokážou přinutit nepřítele, aby svou zbraň obrátil proti sobě. Není ani jasně dané, který klan je ten dobrý a který zlý. V každém jsou lidi, které si oblíbíte, které budete nesnášet nebo litovat.

Když o tom tak přemýšlím, tak jediný člověk u kterého, když umíral sem si řekla to ti patří hajzle! Byl slizkej úchylák z klanu Iga Tenzen (jeho schopnost je že má v těle jakého si démona, který léčí jeho rány. Díky tomu je zdánlivě nesmrtelný.) Tenzen je vlastně nepsaný vůdce klanu Iga, který si chce svojí pozici upevnit sňatkem s Oboro, ať se jí to líbí nebo ne. V klanu Iga byl můj oblíbenec hlavně Koshiro, používající k boji větrné víry a dvě krátké kosy. Dá se říct že jeho životní cíl je bránit Oboro svým životem ať před klanem Koga a v případě nutnosti i před klanem Iga. Z klanu Koga jsem měla kromě Gennosukeho ráda ještě jeho zdánlivě slepého učitele. To když umřel mi bylo líto. Basilik je jedna z těch mang u kterých si už na začátku uvědomíte, že to prostě nemůže dopadnout dobře. Je to nádherný, ale smutný příběh. Já nemám smutné konce ráda, ale i když jedna postava za druhou umírá musela jsem to dočíst. Pokud máte rádi historické romance a příběhy ve stylu Romeo a Julie, nebo Tristan a Isolda, tak tohle se bude stoprocentně líbit. Takže připravte kapesníky, bude se brečet.

Obrázky: 1;2;3;4;5;6;7;8