Nový X-meni byli podstatně delší než Young Avengers, měli nějakých čtyřicet šest čísel a končily jako většina X sérií Messiah Complexem, aby se pak svižná a zábavná série zvrhla v hroznou sračku slátaninu, ale to je jiná pohádka.

O scénář se starali Craig Kyle a Christopher Yost a jak těm dvěma nejdou prvoplánové vyvražďovačky v X-Force, tak příběhy o tom jak je děsný být mutant a navíc v pubertě, kdy se vás kromě sentinelů snaží přerazit i sok v lásce, zvládali na jedničku s hvězdičkou.

Série začala soupeřením dvou mutantích týmů, ale začala velmi rychle vážnět, scénáristi ničili dětem životy s  lehkostí vlastní snad jen Vaughanovi a stavěli je před stejné věci jako otrnulé dospěláky.

I když je tam spousta charaterů, tak většina je psychicky propracovaná na tolik, že působí i celkem reálně. Včetně holky, která má celé tělo pokryté rtutí.

Tak k těm týmům.

The New Mutants – barvy: bílá a zlatá

Profesor: Dani Moonstar (Mirage) – členka původních New mutants. Dani dostala na starost celkem různorodou partičku, kde je každý nějak zakomplexovaný anebo zničený ze své mutace, takže je spíše psychiatr než profesor a bere si velmi osobně, když se něco s jejími dětičkami stane a je ochotná pro ně udělat první poslední.

David Alleyne (Prodigy) – Génius, který dovede na krátkou chvíli vstřebat schopnosti a dovednosti člověka, ke kterému se přiblíží, je spolu s Wind Dancer šéfem týmu. Takový cílevědomý šprt se slabostí pro Surge.

Sofia Mantega (Wind Dancer) – Spolu s Davidem je boss týmu, i když de facto většinou velí David, dovede manipulovat s větrem a umí takové ty parádičky jako létání a podobné. Taky hrozně ráda tančí a nemá ráda Helliona, jenže co se škádlívá…

Noriko Ashida (Surge) – Modrovlasá japonka je jeden z případů, kterým schopnosti solidně ničily život. Dovede manipulovat se statickou elektřinou, jenže svoje schopnosti neuměla dostat pod kontrolu, tedy pokud nebyla nějakým způsobem nadrogovaná. Její rodina jí zavrhla a ona utekla do Ameriky, kde se dostala ke Xavierovi. Tam jí místo prášků vyrobili speciální rukavice, které jí pomáhají udržet vše pod kontrolou. Taky díky téhle své schopnosti dovede vyvinout super rychlost.

Laurie Collins (Wallflower) – Taková ta hodná hezká a plachá duše týmu. Je skutečně velmi nesmělá a velmi zamilovaná do Elixira, který si jí překvapivě nevšímá. Laurie má schopnost ovládat pomocí hormonů nálady lidí kolem sebe, jediný důvod proč k ní Elixir nezaplál kvůli téhle schopnosti věčnou láskou, je to, že svoje schopnosti nechce v žádném případě zneužívat.

Josh Foley (Elixir) – Elixir má zlatou kůži a jeho dotyk může buď léčit anebo zabíjet. Záleží na okolnostech. Je to takový ten nevycválaný natvrdlý blb, který by šel hlavou proti zdi jen, aby bylo po jeho. Nějak nechápu, co na něm Laurie vidí 🙂 Nemá rád Helliona, nejspíš proto, že jsou oba povahově absolutně stejní.

Joshua „Jay“ Guthrie (Icarus) – Člen proslulého mutantského klanu byl nejdříve u Hellionů, ale pak na vlastní žádost přestoupil. Jayovi kdysi zemřela přítelkyně (její rodina byla proti tomu, aby chodila s mutantem…trochu ve stylu Romea a Julie, až na to, že Romeo přežil) s čímž se do teď nevyrovnal, takže je tak trochu protiva, ale má úžasná rudá křídla a nádherně zpívá a jeho krev dovede léčit.


Hellioni – barvy: stříbrná a červená

Profesor: Emma Frost (White Queen) – Velmi silná telepatka, u které se projevila jako sekundární mutace možnost proměnit se v živý diamant. Emma spoluředitelka institutu a taky profesionální mrcha. Nikdy není jasné na čí straně stojí a pro blaho svých studentů je ochotna zajít do takového extrému, že jí ti, kterých se to netýká mají za bestii.

Julian Keller (Hellion) – Julian má velmi silné telekinetické schopnosti, což je i mezi mutanty něco, takže sám sebe považuje za těžkého frajera a i se tak chová. Nesnese se se skoro celým týmem The New mutants, i když Sofie se mu těžce zamlouvá. Je z velmi bohaté rodiny, která se k němu moc nehlásí. Někdy se prezentuje jako ten nejarogantnější blb na světě, ale lidi ve svém týmu považuje za přátele a má je rád. Jeho nejlepší kamarád je Tag.

Brian Cruz (Tag) –  Brian má velmi těžko pochopitelnou schopnost. Svým dotykem dovede označit člověka a udělat z něj „to“ od této osoby pak všichni v panice utíkají. Tag je nejlepším kamarádem Helliona a na The New mutants má úplně stejné názory jako on. Zdá se, že jistou aroganci odkoukal od Juliana, ale ve skutečnosti je nesmírně přátelský a nesnáší být sám.

Kevin Ford (Wither) – Další z těch co těžce nesou své schopnosti. Jeho dotyk rozkládá vše organické, takže je pro něj nemožné dotknout se jiné osoby, než je jeho týmová kolegyně Mercury a přitom je už léta zamilovaný do Wallflower. Kevinova schopnost už zabila člověka a díky tomu je samotářský a do sebe uzavřený, protože se bojí, že by mohl ublížit i někomu dalšímu. Dřív byl členem The New mutants, ale jelikož když měl problémy, se za něj jeho tým nepostavil a pomáhali mu Hellioni tak se na vlastní žádost vyměnil s Ikarem.

Cessily Kincaid (Mercury) – Zrzce taky její schopnost obrátila život na ruby. Dřív byla normální roztleskávačka s kupou přátel, dokud jí její schopnost nepřeměnila kůži v netoxickou rtuť, díky které může libovolně měnit tvar. Cess je milá holka, kterou trápí, že už není člověk a snaží se alespoň za každou cenu humanoidně chovat, což jde těžko vzhledem k tomu, že nemusí jíst ani pít. Později se spřátelila s X-23 a pomáhala jí začlenit se mezi zbytek dětí.

Sooraya Quadir (Dust) – Sooraya je plachá sunitka původem z Afghánistánu, takže chodí zahalená od hlavy až k patě v černé, i když podle vlastních slov by nemusela, ale dělá to jen a jen kvůli sobě. O Dust, která se, jak jméno napovídá, dovede změnit v oblak písku, moc neví. Nejdřív byla uzavřená do sebe, ale pak se stala přátelštější a snažila se pochopit americkou kulturu. Zdálo se že si vytvořila platonický vztah k Ikarovi, který se s ní začal přátelit jako jeden z prvních.

Santo Vaccaro (Rockslide) – Kamenný drahoušek s IQ tykve, hrozně rád vede přitroublé silácké řeči a to jak se pokouší flirtovat s holkama je k popukání. Miluje wrestling a sám by se chtěl stát profesionálním wrestlerem. Má tendence neustále do někoho rýt, protože je velký a silný a o to víc kouká, když mu drobounký Anole namlátí hubu.

Tohle byly dva týmy hlavních hrdinů. Teď přijdou na řadu ty, ze kterých vyčnívá jen pár postav. U zbytku napíšu alespoň schopnosti.

Korzáři – barvy: různá modrá

profesor: Scott Summers (Cyclops) – Jeden z nejslavnějších X-menů vůbec, toho znají i ti, kteří nikdy nevzali komiks do ruky. Ve filmu to byl ten fešák s brýlemi, co neměl rád Jackmana. Jeho schopností je jakýsi silový paprsek vycházející z jeho očí, který drží pod kontrolou již zmíněnými brýlemi. Na první pohled je to jasný Emmin pod pantoflák, ale pěstí praštit do stolu dovede dost razantně a pak je vidět, kdo je doma šéf.

Celeste, Mindee a Phoebe Cuckoo (The Three-in-one) – Trojčata telepatky, které jsou nejsilnější, když jsou spolu. Vážně jsou jako jedna osoba rozdělená do tří těl, ale občas se ukáže, že jsou každá něčím unikátní, jejich mutantské jméno se moc neužívá, častěji jsou oslovovány jako Kukačky…no takhle trefné příjmení má jen málokdo. Velí Korzárům

Callie Betto (Dryad) – No zrovna tahle holčina se stejně jako zbytek korzárů moc neprojevuje, vím jen, že dovede manipulovat s rostlinami a vypadá tak trochu jako elf. Hlavně díky špičatým uším. Podle toho co o ní známo je, tak je to jedna z mála mutantek, která má dobrý vztah s rodinou.

Dallas Gibson (Specter) – Stejně jako Callie je spíš v pozadí, dovede se změnit ve stín a je takový nejusedlejší ze včech .

Maxwell Jordan (Quill)- Lidský ježek, který dovede svoje bodliny libovolně vystřelovat, je to absolutní pošuk a často se předvádí a ze své mutace si nic moc nedělá.

Alpha Squadron – barvy: červená, stříbrná, černá

profesor: Jean-Paul Beaubier (Northstar) – Bývalý člen kanadského týmu Alpha Flight(je jasné kdo vymýšlel jméno). Northstar dovede manipulovat se světlem, má superrychlost a v případě nutnosti i létá. Občas je takový nafoukanec a s jistou zdravotní sestrou tvořili smrtící duo xD

Xi’an „Shan“ Coy Manh (Karma) – Karma později vystřídala Jean-Paula v pozici velitele týmu. Dovede posednout mysl druhých.

Victor Borowski (Anole) – Šéf týmu. Vypadá jako humanoidní ještěrka a dokonce má i takové schopnosti, věci, které dovede s jazykem se ani nedají popsat a taky je extrémně mrštný, mimikry jako on má málokdo a i když ztuha si může nechat dorůst končetinu. Je tak trochu zlomyslný a občas urážlivý, ale v týmu ho mají celkem rádi a co ho hodně baví je mlácení Rockslida.

Paras Gavaskar (Indra) – Další o kterém se moc neví. Má fialový exoskelet, je vegetarián a má rád fyziku

Lazaro Kotikash (Kidogo) – Tenhle kluk má asi dva a půl metru a dovede se smrsknout až na deset centimetrů

Andrea Marguiles (Rubbermaid) – Dovede se libovolně natahovat a podle toho co o ní psali v ročence je to tak trochu vlezdoprdelka a nemá ráda Helliony.

Alani Ryan (Loa) – Loa dovede plavat pevným materiálem jako by to byla voda, až na to že voda by se za ní nedrolila. Je potetovaná snad víc než Renji a je to docela plachá osůbka.

Sarah Vale (Network) – Přístroje a počítače jí poslouchají na slovo, má ráda videohry a auta a je to tak trochu nerd.

Paragoni – barvy: zelená, červená, černá

profesor: Rahne Sinclair (Wolfsbane) – Popis její postavy a důvod proč odešla ze školy je v článku X-Factor

Amara Aquila (Magma) – Vystřídala Rahne jako profesorku, když odešla ze školy. Schopnosti Magmy jsou spojené s lávou a ohněm.

Ben Hammil (Match) – Boss týmu, pyrokinetik  s hořící hlavou. Ben je dost horkokrevný a slovo trpělivost musí hledat ve výkladovém slovníku a hrozně ho štve, když si spolužáci dělají z jeho hlavy táborák, nicméně to útrpně snáší. Nic jiného mu ani nezbývá.

Hope Abbot (Trance) – Dovede vytvořit svou astrální formu, je parádivá a na rozdíl od Matche je hrozný zmatkář.

Nicholas Gleason (Wolf cub) – Nick má schopnosti jako vlkodlak a nemá rád, když si ho někdo dobýrá kvůli jeho psímu zjevu. Ze všech studentů je nejmladší, což mu nadělalo velké starosti při Messiah Complexu

Megan Gwynn (Pixie) – Růžová šílenost s pohádkovými křídly. Pixie je víla se vším všudy, včetně prachu, kterým dokázala sejmout i Wolverina. Je to takové bezelstné přátelské děcko, které nemá rádo, když se ubližuje ostatním. Je hrozně rozjívená a věčně mimo.

Mark Sheppard (D. J) – Ovládá energii podle hudby, kterou zrovna poslouchá, nevím, jak to funguje v praxi. Na škole je největší děvkař.

Jessie Vale (Preview) – Vidí budoucnost s několikaminutovým předstihem a jediné po čem touží, je zažít nějaké překvapení, což je s její schopností nemožné.